20. 6. svátek má Květa

Policisté budou o Velikonocích i letos hlídat bezpečnost na silnicích

4. dubna 2023   (11:09)
Policisté budou o Velikonocích i letos hlídat bezpečnost na silnicích
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od čtvrtka do pondělí se zaměří na frekventovaná místa a hlavní tahy, budou hlídkovat i v turistických oblastech a na rizikových místech, kde se často porušují pravidla silničního provozu a stávají dopravní nehody.


Při celorepublikové akci s názvem Velikonoce policisté i letos dohlédnou o nadcházejícím prodlouženém víkendu na veřejný pořádek a bezpečnost v ulicích i na silnicích. Od čtvrtka do pondělí se zaměří na frekventovaná místa a hlavní tahy, budou hlídkovat i v turistických oblastech a na rizikových místech, kde se často porušují pravidla silničního provozu a stávají dopravní nehody. Kontrolovat budou také to, zda řidiči před jízdou nepili alkohol nebo nepožili jiné návykové látky. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

"Dopravní policisté budou kontrolovat dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Dále se policisté zaměří na kontrolu dokladů předepsaných k řízení a provozu motorového vozidla, technický stav vozidel, zda se řidiči během jízdy plně věnují řízení," uvedla mluvčí. S ohledem na teplejší počasí policie předpokládá, že na silnice vyrazí motorkáři. "Ani ti proto nezůstanou stranou zájmu policistů," dodala Rubášová.
Velikonoce patří na českých silnicích k rizikovým obdobím, kdy do auta sedají i sváteční řidiči a lidé často cestují za příbuznými na větší vzdálenosti. Obvykle se stane více nehod než v jiné víkendy, často s tragickými následky. Roli v tom hraje také alkohol, zejména o Velikonočním pondělí s tradiční pomlázkou. Loni při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli o život čtyři lidé, dopravní policisté od pátku do pondělí zaznamenali víc než 700 nehod. V předchozích dvou letech byly jarní svátky na silnicích klidnější, protože vládní opatření proti koronaviru omezovala volný pohyb lidí.
Podobnou dopravně bezpečnostní akci policie na Velikonoce pořádá každoročně. I letos vyzvala motoristy ke zvýšené opatrnosti, vzájemné ohleduplnosti a toleranci. "Nepřeceňujte své síly a buďte předvídaví," uvedla Rubášová. Popřála šťastnou cestu a bezpečný návrat domů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz