26. 5. svátek má Filip




Policisté bijí na poplach: O víkendu bylo 130 řidičů pod vlivem alkoholu, čtyři lidé při nehodách zemřeli

4. července 2023   (06:23)
Policisté bijí na poplach: O víkendu bylo 130 řidičů pod vlivem alkoholu, čtyři lidé při nehodách zemřeli
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Výsledky víkendové bezpečnostní akce na českých silnicích nejsou příliš povzbudivé, uvedla policie.


Na silnicích v Česku během prvního prázdninového víkendu zemřeli od pátku čtyři lidé, policie při víkendové bezpečnostní akci odhalila 130 řidičů pod vlivem alkoholu a víc než 1500 případů překročení povolené rychlosti. Oznámila to na twitteru. Je to varování, dodala.

Výsledky víkendové bezpečnostní akce na českých silnicích nejsou příliš povzbudivé, uvedla policie. "Zjistili jsme více než 5000 přestupků, odhalili 130 řidičů pod vlivem alkoholu a 1501 řidičů si nedělalo starosti s rychlostními limity. Od pátku na našich silnicích přišli o život čtyři lidé," shrnula. "Berme tato čísla jako varování," doplnila.
Při víkendových nehodách v Česku zemřeli dva motocyklisté, chodec a mladík na koloběžce, vyplývá z dřívějších informací policie. Ačkoli 74 obětí loňských prázdninových dopravních nehod je nejméně od vzniku České republiky, i toto číslo lze považovat za vysoké, uvedl v pátek při prezentaci bezpečnostní akce ředitel dopravní policie Jiří Zlý.
Akce zaměřené na bezpečnost v dopravě budou pokračovat během celých prázdnin. Policejní dohled se podle Zlého soustředí na nejzávažnější a nejtragičtější příčiny dopravních nehod, mezi kterými jmenoval nepřiměřenou rychlost a nevěnování se řízení. Riziková je únava u řidičů a nedostatek tekutin, připomněl.

Během loňských prázdnin policisté při dopravních kontrolách zaznamenali téměř 79.000 přestupků, meziročně asi o 7000 více. Nejčastěji se přestupky týkaly právě překročení povolené rychlosti. Nehod loni o letních prázdninách policie registrovala téměř 17.000.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz