5. 4. svátek má Miroslava

Policii se nelíbily vánoční osvětlené motivy u Dolní Obory. Jsou prý nebezpečné pro provoz

26. ledna 2025   (07:00)
Policii se nelíbily vánoční osvětlené motivy u Dolní Obory. Jsou prý nebezpečné pro provoz
foto: pribram.cz

Adventní věnec, vánoční hvězda a sobi u Dolní Obory loni přinesli do Příbrami novou vánoční atmosféru. Policie ale označila výzdobu za nebezpečnou a město hledá řešení.


Mezi již tradiční výzdobou ulic a náměstích se o loňských Vánocích nově objevila výzdoba na kruhovém objezdu u Dolní Obory. Adventní věnec, který se postupně rozsvěcoval, připomínal nedočkavcům, kolik ještě zbývá do Štědrého dne. Veliké vánoční symboly doslova zářily.

Jenže to bylo terčem kritiky policie. Ta označila výzdobu za rizikovou pro bezpečnost silničního provozu. Podle většiny Příbramáků i návštěvníků Příbrami se zdá, že podobná výzdoba se lidem prostě líbí.

Místostarosta Příbrami Miroslav Peterka (ODS) našemu portálu sdělil, že výzdobu města řeší technické služby města. "Tato iniciativa vzešla právě od nich a musím říct, že i já jsem jí ocenil a pochválil je, za jejich úsilí. Ale přímo k výzdobě u Dolní Obory se vyjádřila Policie ČR," uvedl Peterka. Policie zaslala městskému úřadu svůj postoj k výzdobě, kde je doslovně krom jiného napsáno: "Umístění nasvícené vánoční výzdoby na prstenci okružní křižovatky shledáváme jako nebezpečné z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích."

Zda město a policie najdou v tomto případě nějaký kompromis, nebo byla tato vánoční výzdoba v kruhovém objezdu loni poprvé i naposledy, se teprve uvidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA
Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz