Policie zveřejnila další případy vykradených domů na Příbramsku
1. února 2021 (10:53)
foto: pribram.cz, PČR
Od začátku tohoto roku zaznamenávají policisté zvýšený počet případů vloupání do rodinných domů.
V minulém týdnu jsme informovali, že se v noci z 26. na 27. ledna vloupal zatím nezjištěný pachatel do rodinného domu na Sedlčansku. Odcizil zde 12 kg pracího prášku, dva obrazy, polštář, přehoz na sedací soupravu a dřevěné nástěnné hodiny z roku 1927. Celkem vznikla majiteli objektu škoda ve výši 32 tisíc korun. Další případ se odehrál mezi 5. prosincem a 28. lednem, při kterém došlo k vloupání do domu v Příbrami. Zloděj vypáčil několik dveří, vše prohledal, a nakonec si odnesl tři letecké modely v hodnotě čtyř tisíc korun.
Policie dnes informovala o dalších případech. V noci z 29. na 30. ledna se kdosi vloupal do dvou rekreačních chat a do jednoho rodinného domu v obcích nedaleko Sedlčan. Z objektů kradl pouze obrazy, většinou se jednalo o různé krajinky a portréty. Odnesl si celkem deset kusů v hodnotě asi 35 tisíc korun.
Další případ se stal mezi 27. a 29. lednem v domě v Nečíně. Tentokrát ale nešlo o umělce, hledal zřejmě něco na přikrytí. Odnesl si pouze dančí kůži v hodnotě jednoho tisíce korun. Poškozením však způsobil další škodu ve výši 12 tisíc korun. Za trestný čin krádeže spáchaný v době nouzového stavu stanovuje trestní zákoník až osmiletý trest odnětí svobody.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO




