Policie zahájila kontroly, navštívili jsme jedno ze stanovišť
NEPŘEHLÉDNĚTE
1. března 2021 (12:57)
Lidé si ode dneška zvykají i na další omezení, která vláda vyhlásila kvůli zhoršování epidemie koronaviru.
Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic se počínaje dneškem na tři týdny zpřísnila pravidla pro volný pohyb lidí. Musejí zůstávat ve svém okresu, platí ale výjimky pro cesty do práce, k lékaři nebo na úřad. Zavřely se školky a zbývající otevřené školy a také další obchody a provozovny služeb, začít má zatím dobrovolné testování na koronavirus ve firmách. Zpřísnila se rovněž pravidla pro zakrytí nosu a úst. V Česku od soboty platí nový nouzový stav, trvat má do 28. března.
Lidé si podle vládního nařízení musejí vybrat jedno místo, na kterém budou ode dneška v následujících třech týdnech pobývat. Pokud by například ještě dnes přejeli na chatu, musejí tam následně celou dobu zůstat. Mezi městskými částmi mohou lidé přejíždět bez omezení, platí pro ně stejná pravidla jako pro jeden okres.
Pro cesty do práce mimo okres je potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.
Od půlnoci na silnicích dohlížejí také policisté na Příbramsku. Během dopoledních hodin jsme jedno ze stanovišť navštívili, konkrétně na silnici I/4 u obce Zalužany. Policisté během naší návštěvy namátkově zastavovali projíždějící vozidla, kdy drtivá většina řidičů měla formulář vyplněný v pořádku. „Na tomto stanovišti jsme od sedmé hodiny. Zkontrolovali jsme přibližně sto aut, z nichž jsme třem nepovolili vjezd z důvodu chybějících potvrzení,“ řekl pribram.cz v deset hodin jeden ze zasahujících policistů.
Policisté zatím na tomto stanovišti žádné pokuty neudělovali, řešili věc domluvou. „Také jsme zastavili jedno vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu,“ dodal policista.
Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové do sedmé hodiny ranní policisté ve Středočeském kraji nepovolili vjezd do jiných okresů třiceti vozidlům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
video: Jakub Pečenka
video: Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami
Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem
Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To …
AKTUÁLNĚ
Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo
Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky …
AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony
Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu …
AKTUÁLNĚ
Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem
V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v …
SEDLČANSKO
Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků
Telefon v ruce, překročená rychlost nebo nebezpečné předjíždění. Právě na takové …
DOPRAVA
Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
Rozsáhlý požár skládky v obci Chrást u Březnice dnes večer zalarmoval profesionální i …
AKTUÁLNĚ
Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd
Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 …
ZAJÍMAVOSTI
Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života
Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o …
ZDRAVOTNICTVÍ
Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá
Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování …
POLITIKA




