Policie zadržela na Příbramsku dvojici podezřelou z útoku nožem před pražským klubem
20. června 2022 (13:13)
foto, video: Policie ČR
Podezřelí nestihli odjet do Francie, jak měli podle vyšetřovatelů v plánu.
Policie dopadla dvojici cizinců, kteří podle kriminalistů v noci na neděli zaútočili na dva muže před klubem v Praze. Jeden z napadených byl po útoku nožem v ohrožení života. Podezřelí chtěli odjet z Česka, ale byli dopadeni na Příbramsku, uvedl dnes na webu mluvčí pražské policie mluvčí Jan Daněk. Za těžké ublížení na zdraví hrozí hlavnímu útočníkovi v případě prokázání viny až 12 let ve vězení.
Pobodáním vyvrcholil v noci na neděli spor mezi muži před jedním z klubů na pražském Smíchově. Důvodem byla žena, se kterou se jeden z nich před podnikem bavil.
Útočník použil 21 centimetrů dlouhý nůž, kterým způsobil dvojici napadených několik bodnořezných zranění. "Druhý z útočníků se do incidentu také zapojil a to kopy, které vedl na hlavu jednoho z poškozených," popsal Daněk. Zranění muži skončili v nemocnici, jeden z nich byl v ohrožení života.
Útočníci z místa činu utekli. Kriminalisté z oddělení vražd je ale vypátrali na Příbramsku, kde je také ve spolupráci s místními policisty zadrželi. Podezřelí nestihli odjet do Francie, jak měli podle vyšetřovatelů v plánu.
Jeden z mužů je trestně stíhaný pro podezření z těžké ublížení na zdraví, druhý pro trestný čin ublížení na zdraví. Prvnímu z nich hrozí v případě odsouzení až 12 let ve vězení, druhému tři roky. Stíhání je vedeno vazebně, dodal policejní mluvčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Video: Soud uvalil vazbu na muže, který vyhrožoval otci zabitím
•Muž se zákazem řízení se hnal přes Sedlčany stovkou, policistům se nechtěl vzdát ani pod pohrůžkou zbraně
•Muž v Rožmitále vyhrožoval ženě zabitím. Ohrožoval ji sekerou a zapálením domu
Další články
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT



