Policie v Kralupech zadržela muže, který chodil po panelovém domě se zbraní
19. ledna 2022 (17:21)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Při incidentu nebyl nikdo zraněn, případ zatím policisté vyšetřují jako nebezpečné vyhrožování se zbraní.
Policisté ze zásahové jednotky dnes zadrželi pětadvacetiletého muže, který chodil po panelovém domě v Kralupech na Vltavou na Mělnicku se střelnou zbraní a vyděsil tím ostatní nájemníky. V jeho bytě kriminalisté zajistili krátké i dlouhé airsoftové zbraně. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, případ zatím policisté vyšetřují jako nebezpečné vyhrožování se zbraní, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.
Událost byla hlášena kolem 15:00, na mladíkovo chování upozornili policii ostatní nájemníci. Muž podle mluvčí nikoho nenapadl ani přímo neohrožoval, chodil však po společných prostorách domu se zbraní a u nájemníků tím vyvolal obavy. "Dostali jsme na linku 158 oznámení o pohybu muže se zbraní po panelovém domě. Na místo okamžitě vyjely hlídky policistů, které prohledaly veškeré prostory domu včetně sklepů. Muž se mezitím zavřel ve svém bytě," uvedla Schneeweissová.
Kvůli informacím o střelné zbrani byla na místo povolána zásahová jednotka, která nájemníka v bytě zadržela a zajistila u něj krátké i dlouhé airsoftové zbraně. Při zadržení policisté použili donucovací prostředky, konkrétně hmaty a chvaty. Následně muže odvezli na služebnu.
"Prozatím jsme celou věc kvalifikovali jako nebezpečné vyhrožování se zbraní, ale kvalifikace se samozřejmě může na základě výslechu a dalších úkonů změnit," dodala mluvčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA




