Policie se zaměřila na chodce i řidiče. Během kontrol odhalila 12 přestupků
22. ledna 2025 (16:00)
foto: PČR
Pondělní dopravní kontroly policie se zaměřily na zranitelné účastníky provozu i motoristy.
V pondělí se policisté při kontrolách zaměřili nejen na řidiče, ale také na zranitelné účastníky silničního provozu, zejména na chodce. Během akce zkontrolovali několik desítek chodců a 35 vozidel. Policie odhalila celkem 12 přestupků, za které na místě vybrala pokuty v celkové výši 14 tisíc korun. Ve dvou případech budou motoristé dále řešeni správním orgánem.
Mezi přestupky patřily tři případy, kdy chodci přecházeli na červenou. Jeden řidič neumožnil chodci přejít přes přechod, další neoprávněně použil mlhová světla. Dva motoristé byli přistiženi s telefonem v ruce, dva řidiči nebyli připoutáni a dvě vozidla nesplňovala technické požadavky. Jeden vůz navíc neměl sjednané povinné ručení.
„Naším cílem není jen trestat, ale také upozorňovat na rizika a poučit účastníky provozu. Chceme, aby si lidé uvědomili, že i zdánlivě drobné přestupky mohou vést k vážným následkům,“ uvedla policejní komisařka Monika Schindlová.
„Naším cílem není jen trestat, ale také upozorňovat na rizika a poučit účastníky provozu. Chceme, aby si lidé uvědomili, že i zdánlivě drobné přestupky mohou vést k vážným následkům,“ uvedla policejní komisařka Monika Schindlová.
Policie připomněla, že chodci mají povinnost používat přechod pro chodce, pokud je od nich vzdálen méně než 50 metrů. Před vstupem na vozovku se musí přesvědčit, že ji mohou bezpečně přejít. Řidiči naopak nesmí ohrozit chodce na přechodu nebo v jeho blízkosti.
„Často se setkáváme s tím, že řidiči nerespektují právo chodců bezpečně přecházet, ale zároveň chodci někdy podceňují situaci a vstupují na přechod bez ohledu na rychlost a vzdálenost blížících se vozidel,“ dodala mluvčí.
Policie plánuje další preventivní i kontrolní akce s cílem zvýšit bezpečnost na silnicích a přispět k lepšímu povědomí o pravidlech silničního provozu.
„Často se setkáváme s tím, že řidiči nerespektují právo chodců bezpečně přecházet, ale zároveň chodci někdy podceňují situaci a vstupují na přechod bez ohledu na rychlost a vzdálenost blížících se vozidel,“ dodala mluvčí.
Policie plánuje další preventivní i kontrolní akce s cílem zvýšit bezpečnost na silnicích a přispět k lepšímu povědomí o pravidlech silničního provozu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / PČR
autor: Oldřich Kozák
Další články
Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku
Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích …
Nepřehlédněte
LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer
Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. …
Kultura
Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy
Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit …
FOTOGALERIE
Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun
Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu …
FOTO
Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené …
Nepřehlédněte
Bolavé místo v centru Příbrami. Město zahájí jednání o prázdném pozemku
Oplocený pozemek v horní části Václavského náměstí zůstává už několik let symbolem …
Nepřehlédněte
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ




