20. 1. svátek má Ilona




Policie s počátkem prázdnin zesílí dohled nad provozem na silnicích

27. června 2024   (10:41)
Policie s počátkem prázdnin zesílí dohled nad provozem na silnicích
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Policisté budou lidem rovněž radit jak se bezpečně chovat u vody, ve vodě i na vodě, ať už ve vztahu k ochraně života a zdraví nebo ochraně majetku a respektování pravidel, například při parkování.


Policie s koncem školního roku a počátkem prázdnin zesílí dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v Česku. Dodržování silničních pravidel bude od pátku do neděle na různých místech kontrolovat přes 1800 policejních hlídek. V tiskové zprávě o tom dnes informovala policejní mluvčí Hana Rubášová. Podle ní se dopravněbezpečnostní akce ale nebudou soustředit jen na nadcházející víkend, policisté je mají kvůli očekávané vyšší hustotě dopravy naplánované během celých prázdnin.

Loni o letních prázdninách policisté zaznamenali 16.456 nehod, meziročně zhruba o 300 méně. Počet usmrcených se proti červenci a srpnu 2022 ale zvýšil o 12 na 86. Polovina z nich zemřela při cestování v osobním autě. Zemřelo také 20 motorkářů, pět cyklistů a deset chodců.
Nejtragičtějšími příčinami loňských prázdninových nehod bylo podle policie nepřizpůsobení rychlosti auta stavu silnice, přejetí do protisměru a nevěnování se řízení.
S ohledem na to se policie bude věnovat o prázdninách i prevenci. "Zvláštní pozornost bude věnována cyklistům a nezbytnosti používání přileb, například v rámci projektu Na kole jen s přilbou. Cílit budeme také na uživatele elektrokol, a to zejména ve vztahu k bezpečné manipulaci coby prevenci dopravních nehod," uvedla mluvčí. Policisté budou lidem rovněž radit jak se bezpečně chovat u vody, ve vodě i na vodě, ať už ve vztahu k ochraně života a zdraví nebo ochraně majetku a respektování pravidel, například při parkování.

Řidičům před cestou na dovolenou policisté doporučují řádně si prostudovat trasu, nechat si dostatečnou časovou rezervu a sledovat aktuální dopravní zpravodajství a počasí. Také by měli věnovat pozornost dopravnímu značení, neměli by spěchat a měli by si pravidelně při cestě dělat přestávky. "A buďte ohleduplní k ostatním řidičům, zvláště k těm, kteří nejsou zvyklí na časté řízení. Nesedejte za volant ani za řídítka pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Striktně dodržujte pravidla silničního provozu, včetně rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů a věnujte se řízení, ne telefonu," vyjmenovala doporučení pro řidiče mluvčí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. … Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V … Sport Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních … Zajímavosti Gastro agent: Pizzeria Sicilia Gastro agent: Pizzeria Sicilia Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení … Fast food Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s … Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno … Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a … Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně … Masopust Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní … Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté … Historie
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz