Policie rozkryla obří podvod, stovky lidí poslaly přes 290 milionů korun
22. listopadu 2020 (09:13)
Policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří podle ní vylákali od stovek lidí víc než 290 milionů korun. Slibovali investici do firmy z Nového Zélandu se zhodnocením až pět procent měsíčně. Na webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
"Osoby jsou stíhány pro zvlášť závažný zločin podvodu a zločin legalizace výnosů z trestné činnosti," uvedl mluvčí. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. Peníze jim na slibovanou investici poskytlo nejméně 385 lidí. Při vyšetřování byl zajištěn movitý a nemovitý majetek za víc než 60 milionů korun, doplnil Ibehej.
Návrh na podání obžaloby NCOZ podala k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze. Obvinění podle mluvčího slibovali zhodnocení peněz zejména investicemi do bankovních garancí, komodit a realit u společnosti Investment and Trading Capital Limited se sídlem na Novém Zélandu. Úrok se měl pohybovat v rozmezí od půl procenta do pěti procent měsíčně.
NCOZ doporučuje při investicích zvýšenou ostražitost, uvedl Ibehej. Lidé by měli podle něj zejména obezřetně hodnotit a ověřovat informace od lidí, kteří se prezentují jako finanční poradci, a nenechat se zlákat slibovaným zhodnocením.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů
Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době …
AKTUÁLNĚ
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI
Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici
Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala …
AKTUÁLNĚ
Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN
Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná …
DOPRAVA
Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky
Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových …
ZAJÍMAVOSTI
Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu
Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou …
ZAJÍMAVOSTI
Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa
Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek
Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných …
ZAJÍMAVOSTI
Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C
Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. …
POČASÍ





