Policie pátrá po neznámém pachateli, v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem
12. ledna 2022 (16:15)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vozidlo s dítětem se podařilo policii najít, zloděj podezřelý z několika trestných činů jim zatím uniká.
Policie pátrá po neznámém pachateli, který dnes ráno v Chomutově odcizil auto i s ročním chlapcem. Vozidlo s dítětem se podařilo policii najít, zloděj podezřelý z několika trestných činů jim zatím uniká. Dítě neutrpělo žádnou újmu ani zranění a bylo předáno matce. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.
"Zloděj využil toho, že (žena) nechala vozidlo nastartované, než odvedla staršího potomka do školky a s jejím černým Volkswagenem Passat z místa odjel," doplnil Vítek. Policisté ihned po oznámení zorganizovali rozsáhlou pátrací akci s cílem auto a hlavně chlapce vypátrat. "Jen o několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa činu povšimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii," řekl mluvčí.
S pátráním po neznámém pachateli by mohli pomoct kamerové záznamy. Policisté proto žádají řidiče, kteří ve středu 12. ledna od 6:45 do 7:20 projížděli ulicí Vodních staveb, Školní, Karolíny Světlé a okolí, aby jim poskytli záznamy z kamer jejich automobilů. O součinnost žádá policie i případné svědky.
Vítek upozornil, že případnému pachateli stačí jen pár sekund, aby se vozidla s klíči v zapalování zmocnil. "Pokaždé nemusí vše dopadnout bez vážného následku pro poškozené, jako tomu naštěstí bylo v tomto případě," dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ
Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují.
Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o …
FOTOGALERIE




