27. 8. svátek má Otakar




Policie odložila reklamní větev kauzy Čapí hnízdo

27. června 2022   (08:51)
Policie odložila reklamní větev kauzy Čapí hnízdo
foto: pribram.cz / Tomáš Pečenka

Rozhodnutím kriminalistů se bude zabývat státní zástupce.


Policie odložila takzvanou reklamní větev kauzy Čapí hnízdo, ve které prověřovala možné daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. ČTK o tom informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Nyní se podle něj rozhodnutím kriminalistů bude zabývat státní zástupce. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.

Dozorový žalobce případ prostuduje. "Po provedeném přezkumu, budou-li mít závěry policejního orgánu dostatečného podkladu v nashromážděných důkazech, usnesení o odložení věci akceptuje," uvedl mluvčí. V opačném případě usnesení o odložení věci zruší. Přezkum bude podle Cimbaly trvat nejméně měsíc.
Kriminalisté se v případu podle dřívějších informací serveru iROZHLAS.cz zabývají podezřením, že suma 272 milionů korun v letech 2010 až 2013 ve skutečnosti nešla na reklamu, ale pomáhala Čapímu hnízdu splácet úvěr a společnosti Agrofert snížit si daně. Podezřením na daňový únik se kriminalisté začali zabývat při vyšetřování možného dotačního podvodu, ze kterého jsou nyní obžalováni Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová.
V dotační větvi kauzy je podstatou případu to, že Čapí hnízdo původně patřilo Babišovu holdingu Agrofert, v prosinci 2007 se však přeměnilo na akciovou společnost s akciemi na majitele a později získalo padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, na kterou by jako součást Agrofertu nemělo nárok. Akcie údajně vlastnily Babišovy děti a partnerka. Společnost se po několika letech pod Agrofert vrátila. Babiš holding v roce 2017 vložil do svěřenských fondů.

Obžalobou v této větvi se začne pražský městský soud zabývat v září. Státní zástupce viní Babiše a Nagyovou z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, podle trestního zákoníku jim hrozí až desetileté vězení. Žalobce pro ně navrhuje podmínku a peněžité tresty. Oba obžalovaní vinu v minulosti odmítli.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE
Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz