27. 7. svátek má Věroslav

Policie objasnila případ výhružného dopisu ženě Babiše, podezřelý zemřel

1. února 2023   (09:29)
Policie objasnila případ výhružného dopisu ženě Babiše, podezřelý zemřel
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Babiš týden před druhým kolem prezidentských voleb svolal tiskovou konferenci, na které oznámil doručení dopisu jeho manželce Monice s ostrou nábojnicí a anonymním vzkazem plným urážek.


Policie na základě znaleckých posudků objasnila případ výhrůžného dopisu, který před volbami hlavy státu dostala manželka prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO). Na twitteru dnes policisté oznámili, že věc kvalifikovanou jako obecné ohrožení odloží, protože podezřelý zemřel. V dopise nebyl ostrý náboj.

"Případ výhružného dopisu s nábojem odeslaný z Brna, který obdržela manželka pana Babiše, jsme na základě výsledků znaleckých zkoumání zajištěných důkazů objasnili. Můžeme také konstatovat, že se nejednalo o ostrý náboj," uvedla policie. K objasnění případu podle ní významně pomohly informace, které získala při prověřování okolností sebevraždy muže v minulých dnech v Brně. Nikdo jiný podle kriminalistů obdobný výhrůžný dopis neobdržel.
Babiš týden před druhým kolem prezidentských voleb svolal tiskovou konferenci, na které oznámil doručení dopisu jeho manželce Monice s ostrou nábojnicí a anonymním vzkazem plným urážek. Šlo podle něj o zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti.
Babiš v prezidentské volbě neuspěl, nově zvoleným prezidentem je jeho protikandidát Petr Pavel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v … ZVÍŘATA Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz