Policie navrhla obžalovat tři muže včetně Baláka za špatnou správu majetku
22. dubna 2024 (09:07)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Kauza se týká traktoru patřícího Balákově manželce, který podle policie nechali opravit za peníze Lesní správy Lány, což je příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky.
Středočeští policisté navrhli obžalovat tři muže včetně bývalého ředitele Lesní správy Lány Miloše Baláka za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Kauza se týká traktoru patřícího Balákově manželce, který podle policie nechali opravit za peníze Lesní správy Lány, což je příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky. Šlo zhruba o 200.000 korun. Balák vinu odmítá. Napsal to dnes deník Právo.
Mezi podezřelými je podle deníku i Štěpán Stanický, který má v Lánské oboře na starosti středisko myslivosti, a opravář Michal Krýza. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku hrozí v případě odsouzení až dva roky vězení anebo zákaz činnosti. "Návrh byl podán na Okresní státní zastupitelství v Rakovníku," sdělila Právu mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.
Baláka soudy v jiných dvou kauzách už dvakrát pravomocně odsoudily. Za ovlivňování zakázky v případě zpevnění břehů kolem vodní nádrže Klíčava v Lánské oboře dostal tříletý trest vězení, peněžitý trest 1,8 milionu korun a čtyřletý zákaz činnosti. Později mu tehdejší prezident Miloš Zeman udělil milost. V případě nevýhodného prodeje a těžby kamene v Lánské oboře mu soud uložil peněžitý trest 870.000 korun, který Balák splácí, a dvouletý zákaz činnosti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Portál pribram.cz spouští komunikační skupinu pro aktuální události
•Středočeský kraj rozdělí přes osm milionů korun na pořízení nových kotlů
•Protest podpoří zemědělci ze všech středočeských okresů, vyjede kolem 300 souprav
Další články
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT




