Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici
16. září 2021 (12:32)
Kriminalisté vyšetřují úmrtí čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku. Mladík upadl do bezvědomí a později v nemocnici zemřel.
Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Po potyčce mezi čtyřmi lidmi a následném zákroku strážníků upadl jeden z účastníků konfliktu do bezvědomí. Záchranáři ho odvezli do nemocnice v Praze, kde muž v pondělí zemřel. Rodina zesnulého se domnívá, že na vině jsou strážníci městské policie, prý proti němu měli použít taser. To však policie odmítá. Kriminalisté nařídili soudní pitvu.
„Z vyjádření soudního lékaře, které mají policisté v současné době k dispozici, vyplývá, že příčinou úmrtí 24letého muže byl otok mozku v důsledku úrazových změn,“ informovala dnes pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že mechanizmus jejich vzniku je však předmětem dalšího znaleckého zkoumání, a to z oboru soudního lékařství a navazujících zkoumání z oboru balistika a rentgenologie.
Vzhledem k této zásadní skutečnosti následně kriminalisté překvalifikovali případ i v rovině trestně-právní, a to z těžkého ublížení na zdraví na podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla
Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. …
ZAJÍMAVOSTI
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron
Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé …
AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu
Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy
Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala …
ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili
Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem …
AKTUÁLNĚ
Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem
Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s …
DOPRAVA
Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal...
Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala …
AKTUÁLNĚ
Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů
Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době …
AKTUÁLNĚ
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI





