13. 3. svátek má Růžena




Policie dopadla skupinu zlodějů, kteří vykrádali obchody

16. května 2015   (14:57)
Policie dopadla skupinu zlodějů, kteří vykrádali obchody
foto: sxc

V poutech skončilo celkem 5 osob.



Příbramští kriminalisté ukončili akci s názvem KRTONOŽKA. Šlo o akci zaměřenou na partu zlodějů, která se specializovala na vykrádání obchodů v Příbrami. V síti uvízlo pět osob, z toho jedna žena. Za vinu je jim kladeno dvacet věcí, které spáchali od října loňského roku do února letošního roku. Celkem způsobili škodu přesahující 300 tisíc korun. Z obchodů brali převážně cigarety, alkohol a oblečení.

Nejčastěji se vykrádání prodejen účastnili 27letý a 52letý muž. Oběma hrozí jeden rok až pět let odnětí svobody, ostatním až dva roky vězení. Všichni byli obviněni z přečinu krádeže a poškození cizí věci, nejstarší z mužů ještě z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Ženě, která při krádežích pomáhala, bezplatně předával pervitin.

V jednom případě pachatelé vykradli sklad zdravotnických potřeb, odkud odcizili různé baňky, odměry a nálevky. Jejich pozornosti neunikla také jedna kancelář, dům a dvě restaurace. V týdnu před vánocemi zavítal nejstarší z nich spolu s obviněnou ženou celkem čtyřikrát do jednoho obchodního domu v Příbrami a ukradl zde ubrousky, vánoční kolekce, adventní věnce, ozdoby a hračky. Zboží vzal z nákladové rampy, kde bylo uloženo před vyskladněním na prodejnu. Mladší z mužů také zcizil na začátku ledna vozidlo značky Mercedes a odvezl ho do kovošrotu k rozebrání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PČR
autor: red








Další články

Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ
Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz