Policie dopadla šestičlennou skupinu, která vykrádala domy v Praze a Středočeském kraji
16. dubna 2024 (10:48)
Policie v uplynulých dnech dopadla čtyři muže a dvě ženy, kteří jsou podezřelí ze série vloupání do rodinných domů, bytů a dalších nemovitostí v Praze a Středočeském kraji. Trestnou činností způsobili škodu za téměř pět milionů korun. Informoval o tom dnes v tiskové zprávě pražský policejní mluvčí Jan Daněk. V případě odsouzení hrozí šestici až osm let odnětí svobody.
Podezřelí se v letech 2016 až 2023 podle policie dopustili 48 případů vloupání. "Do objektů se dostávali převážně za použití různých páčidel, ale vloupali se například i do domu za použití klíčů. K těm se dostali díky krádeži vozidla, které stálo před domem. V rámci tohoto vloupání si odnesli hodiny a obraz, čímž způsobili škodu 405.000 korun," popsal mluvčí.
Do jednoho z domů se pachatelé podle něj vloupali dvakrát za sebou. "Odnesli vždy drahá jízdní kola, kdy v součtu při těchto vloupáních způsobili škodu 1,1 milionu korun," doplnil. Podle zjištění kriminalistů skupina vykrádala také sklepy v panelových domech a platební terminály u čerpací stanice.
Šestice je podezřelá z trestných činů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a z dalších trestných činů. Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na obžalobu podezřelých. Čtyři z nich jsou již ve výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost a dva jsou stíháni na svobodě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Policie zadržela mladíka, který v prostorách příbramské školy vyhrožoval sebepoškozením. Pyrotechnici hledají nebezpečné předměty
•Příbramští policisté dopadli muže, který otrávil několik zvířat. Hrozí mu šest let vězení
•U Příbrami spadl parašutista do solárních panelů, letěl pro něj vrtulník
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR





