Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce
4. prosince 2020 (07:34)
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku přijde kvůli vládním opatřením zhruba o pět milionů korun, pokud se sjezdovky otevřou až 24. prosince. Letos totiž přeje provozovatelům počasí a areál již má připravený sníh pro celou 1,2 kilometru dlouhou sjezdovku, řekl ČTK ředitel střediska Jaroslav Krejčí. Premiér Andrej Babiš (ANO) při sněmovních interpelacích řekl, že se předpokládá otevření lyžařských areálů právě 24. prosince
"Letos po dlouhé době opravdu přeje počasí, byli bychom schopní lyžovat na celé sjezdovce a spustit i lanovku, to třeba loni možné v tuto dobu nebylo," řekl Krejčí.
"Předpokládám, že to bude stejné datum, aspoň jsem to tak pochopil, jako v Rakousku, že 24. (prosince) za nějakých podmínek by měly být ty areály otevřeny. Ale já nejsem ten, který o tom rozhoduje, ale takhle jsem to pochopil," řekl dnes Babiš.
Rozhodnout o tom má vláda v pondělí a bližší informace by měl sdělit na páteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Krejčí stále čeká na podrobnosti, aby zjistil, za jakých okolností bude moct areál otevřít a zda třeba bude moct fungovat i restaurace v areálu.
Původně plánoval Monínec zahájení sezony již v neděli 15. listopadu, kvůli vládním opatřením se tak ale nestalo. Zasněžovat začali provozovatelé areálu už v říjnu, nyní mají vyroben dostatek sněhu, ale čekají na stanovisko vlády ohledně uvolňování opatření proti šíření koronaviru. "Nebudeme to rozhrnovat, dokud nebudeme vědět, kdy budeme moci na sjezdovku pustit lyžaře," dodal Krejčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …
Komentovaná vycházka v neděli připomene historii k 810. výročí města Příbrami
V Příbrami se uskuteční komentovaná vycházka k 810. výročí města Příbrami, která …
Zbraňová amnestie je tady už pošesté
"Našli jste při vyklízení půdy starou zbraň nebo náboje po dědečkovi? Právě teď …
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …
Když lovkyně zpívá. Dagmar Jandová o soutěžích, Suchém a Svaté Hoře
Dáma, která s ledovým klidem odpovídá na ty nejzáludnější otázky v jedné z …
ROZHOVOR
Jak bezpečně postupovat při dopravní nehodě v zimním období
Zimní období výrazně zvyšuje riziko dopravních nehod. Přestože jsou podmínky na …
Větrné elektrárny u dálnice D4: příležitost, nebo zásah do krajiny? Příbramsko čeká na fakta
Větrné elektrárny u dálnice D4 se stávají jedním z nejdiskutovanějších témat na …
Když se černí čápi vydají na vandr
Uplynula řada let od chvíle, kdy jsem v bučině objevil hnízdiště černých čápů. Jednoho …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ





