17. 9. svátek má Naděžda
Poklady v Příbrami. Spojte hledání „kešek“ s procházkou po známých místech

13. února 2021   (07:14)
Poklady v Příbrami. Spojte hledání „kešek“ s procházkou po známých místech
foto: pribram.cz

Dům dětí a mládeže vytipoval šestikilometrovou trasu Příbramí, která díky geocachingu provede děti městem.


Děti si rády hrají, a ještě radši hledají a nacházejí „poklady“. Rodiče zase vítají, když dostanou své potomky ven bez většího přemlouvání. Průsečíkem obou tendencí může být geochacing – hra, při které se turistickým cílem stává ukrytá schránka s překvapením (tzv. cache). Místa, kde se nacházejí krabičky s drobnými radostmi, jsou rozeseta také po Příbrami. Dům dětí a mládeže Příbram (DDM) sestavil trasu, na které mohou děti objevit hned několik z nich.
 

„Náš návrh trasy má přibližně šest kilometrů. Můžeš si tak krásně projít Příbram, poznat různé atraktivity a dozvědět se něco nového a zajímavého,“ motivuje DDM k návštěvě celkem pěti míst. Start začíná na Svaté Hoře. Zde je ukryta stejnojmenná keška, v jejímž popisu se hledači pokladu (neboli kačeři) dozví informace o mariánské památce.
 
Další zastavení čeká pod kopcem, u rybníku Kaňka s keškou nazvanou 13. Poutní cesta upomínající na poutní cestu z Březnice na Svatou Horu. Na náměstí 17. listopadu se malí detektivové vydají do minulého století a zjistí něco o explozi, která toto místo „proslavila“. DDM upozorňuje, že keška Atentát na Gottwalda je pečlivě schovaná, a stejně jako u všech ostatních dodává nápovědu k rychlejšímu nalezení.
 
Poslední dvě zastávky jsou na Březových Horách. Keška Bryolog je ukryta u Hornického domku, Kamenným tajemstvím cesta finišuje v březohorském lesoparku. DDM zároveň samostatným výletníkům radí, co si nezapomenout vzít s sebou: batoh, láhev s pitím, svačinu, blok, případně powerbanku na dobití mobilního telefonu. Ten je spolu s aplikací Geocaching hlavním partnerem kačerů. Důležité je přibalit také propisku (pro záznam do seznamu objevitelů schránky) a předměty na výměnu do kešky. Podrobnosti i bližší seznámení s geochachingem lze před cestou nastudovat také na webu DDM Příbram.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz