29. 6. svátek má Petr a Pavel

Podzimní výlovy vrcholí. V sobotu se loví Horní Obora v Příbrami

18. října 2024   (09:30)
Podzimní výlovy vrcholí. V sobotu se loví Horní Obora v Příbrami
foto: pribram.cz / Karel Hutr

Výlovy rybníků patří tradičně již k podzimní atmosféře. Lidé rádi sledují práci rybářů a někdy mají i možnost si zakoupit čerstvou rybu.


Rybářské žně pokračují už druhým měsícem. Začaly zhruba ke konci září a pokračují v měsíci říjnu. Na některý výlovy si ovšem počkáme do listopadu. Většina rybníků v regionu je i tak vylovena a ryby skončily na sádkách, kde si je můžete zakoupit.

Výlov v Příbrami
Kromě rybářských podniků loví ryby i místní rybářské organizace, jimž prodej ryb zajišťuje příjmy do kasy třeba na nákup ryb k zarybnění revírů. U konce jsou například výlovy rybníků, na nichž hospodaří místní organizace z Rožmitálu pod Třemšínem. Rožmitálští rybáři rovněž dlouhodobě spolupracují při výlovech s firmou Rybářství Lnáře, která má v Rožmitále sádka a v regionu hospodaří na několika rybnících včetně Podzámeckého přímo v Rožmitále.

„Naši členové i technika pomáhali Rybářství Lnáře například s výlovem rybníka Velký Kocelovický. Místní organizace zahájila sezonu koncem září Myslivecko-rybářskými slavnostmi s výlovem rybníka Sadoňský. Pak následovaly další tři víkendy s výlovy chovných rybníků s tržní, ale i násadovou rybou. Lovili jsme převážně kapra, ale i vedlejší druhy - amura, lína a také dravce,“ informoval Aleš Haluska za místní rybářskou organizaci, která už úspěšně dokončila výlovy svých rybníků.

Ryby putovaly do komorových rybníků místní organizace, kde přečkají zimu do jarních výlovů. „Na jaře pak poslouží ryby k zarybnění sportovního rybářské revíru naší organizace a v rámci dobré spolupráce i revíry Středočeského územního svazu. Násadové ryby pak vypustíme do našich chovných rybníků,“ upřesnil rybář. Rožmitálští mají dobré vztahy i s rybáři z příbramské místní organizace. Tuto sobotu 19. října vyloví rožmitálští rybáři Horní Oboru v Příbrami. „Příbramští nemají lovící četu, ani výbavu a tak rybník vypustí a my ho vylovíme,“ upřesnil Aleš Haluska.
Výlov Musíka s prodejem rybích specialit
Oblíbenou podzimní akcí bývá pak výlov rybníku Musík. Jde o největší rybník na Sedlčansku s rozlohou 50 hektarů, který v 16. století založil nejznámější český rybníkář Jakub Krčín, který si nedaleko postavil tvrz. Výlov rybníka poblíž obce Dublovice se uskuteční pod dva dny. Do kalendáře si poznamenejte 28. a 29. října, protože výlov Musíka je svátkem rybářství. Rybník obhospodařuje Štičí líheň – Esox a každoročně si na břehu nejen zakoupíte čerstvě ulovenou rybu, ale můžete ochutnat i skvělé rybí speciality.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Karel Hutr
autor: Karel Hutr








Další články

Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz