5. 8. svátek má Kristián




Podzim v Brdech ve znamení nových partnerství

10. listopadu 2020   (06:23)
Podzim v Brdech ve znamení nových partnerství
foto: Kaiserová

Partnerství mají za cíl podpořit rozvoj turistického potenciálu Brd a Podbrdska a zlepšit propagaci zdejších atraktivit. Dohodla se na tom organizace destinačního managementu Turistická oblast Brdy a Podbrdsko s Klubem českých turistů a Geoparkem Barrandien.


V „Brdech“ byly na podzim podepsány dvě nové smlouvy o spolupráci mezi turistickými organizacemi, které mají zajistit rozvoj turistického potenciálu regionu a také kvalitnější komunikaci směrem k výletníkům. Tou první je dohoda mezi Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko, z. s. a Klubem českých turistů. Cílem dohody je mimo jiné realizace nově značených turistických tras a údržba stávajících, vzájemná podpora komunikace k veřejnosti o činnostech a dění v regionu a v neposlední řadě také spolupráce na společných projektech v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu vyhlašovaném Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Druhé partnerství pak bylo uzavřeno mezi Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko, z. s. a Geoparkem Barrandien. Jejich spolupráce je založena na vzájemné komunikační podpoře, prezentaci a distribuci propagačních materiálů. Nedílnou součástí je také oboustranné odborné vzdělávání zaměstnanců obou spolků.
„Uzavření těchto partnerství je pro nás velmi důležitým krokem ke zviditelnění oblasti Brd a Podbrdska. Jako historicky první organizace destinačního managementu v ČR jsme navázali s KČT tento typ spolupráce. Také si vážíme partnerství s Geoparkem Barrandien, který je jedním z nejvýznamnějších geologických lokalit v Evropě. Od obou smluv si slibujeme zviditelnění oblasti, a také zkvalitnění její turistické nabídky“, dodává Martin Draxler, středočeský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu.
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko je největším jednolitým lesním komplexem ve vnitrozemí ČR o rozloze více jak 1 530 km2. Páteří této oblasti je jediné středočeské pohoří Brdy. Od roku 2018 na území působí spolek TO Brdy a Podbrdsko, který si klade za cíl mj. jednotnou propagaci oblasti.

Klub českých turistů je od svého založení roku 1888 výhradním realizátorem značení pěších tras v ČR. Více jak 30 tisíc členů a dobrovolníků udržuje celkem 86 352 km značených turistických tras, čímž přispívají k regulaci pohybu ve volné přírodě, a tedy k její ochraně.

Území Národního geoparku Barrandien je rozděleno do 5 oblastí – Praha, Berounsko, Brdy, Rakovnicko a Plzeňsko. Na rozloze 4 316 km2 sdružuje 70 geologických lokalit, muzea, geologické expozice pod širým nebem, veřejně přístupné jeskyně, důlní skanzeny, geoexpozice a řadu dalších zajímavostí kulturně-geologické povahy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Lucie Kaiserová
autor: Jakub Pečenka








Další články

Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz