17. 7. svátek má Martina

Podvodníci připravili muže při nákupu jezevčíka přes internet o 100.000 Kč

21. listopadu 2022   (11:47)
Podvodníci připravili muže při nákupu jezevčíka přes internet o 100.000 Kč
foto: pixabay

Jednadvacetiletý muž z Prahy narazil na inzerát nabízející prodej jezevčíka na internetovém portálu pro chovatele.


O více než 100.000 korun připravili podvodníci muže z Prahy při nákupu jezevčíka přes internet. Tvrdili, že pes bude dopraven letecky z Itálie, a peníze chtěli na různé poplatky kvůli přepravě. Poplatky ale končily na účtu v Kamerunu. Na policejním webu to oznámila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Jednadvacetiletý muž z Prahy narazil na inzerát nabízející prodej jezevčíka na internetovém portálu pro chovatele. Když se s údajným chovatelem spojil prostřednictvím e-mailu, nepůsobilo nejprve podle policie nic podezřele. "Inzerát i komunikace byla z počátku důvěryhodná a zcela bezproblémová," uvedla mluvčí.
Podvodník pak kupci napsal, že má chov v Itálii a pes bude doručen letecky. Peníze za prodej zvířete měl podle dohody kupující zaplatit až při převzetí psa na pražském letišti. Potom ale podvedeného několikrát informovala údajná letištní přepravní společnost, že se objevily problémy. "Jako první přepravce požadoval zaplacení vratné zálohy za klimatizovaný přepravní box. Dále přepravce v rámci další e-mailové komunikace trval na uhrazení očkování, krmení psa a dalších záloh na pojištění přepravy zvířete," popsala situaci Kropáčová.
Zájemce o jezevčíka veškeré požadované poplatky hradil převodem na účet, až se nakonec částka za všechny platby vyšplhala přes 100.000 korun. Když pak podvodníci požadovali další platby, odmítl poškozený dál platit. "V ten okamžik přestal prodávající a údajná přepravní společnost s mužem komunikovat," doplnila mluvčí policie. Policisté následně zjistili, že peníze končily na blíže nezjištěném účtu v Kamerunu. V případu bylo zahájeno trestní řízení pro podezření z podvodu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz