Podvodníci lákají na falešné investice a soutěže jménem Škody Auto
27. března 2023 (13:54)
foto: pixabay
Na internetu se rozmohly také podvodné soutěže, u kterých podvodníci často vyžadují zadání platebních údajů k zaplacení dopravy nebo poplatku za vstup.
Podvodníci se snaží z lidí na internetu vylákat peníze falešnými nabídkami investic a soutěží jménem Škody Auto a dalších známých firem. Podvedení už přišli o miliony korun. Automobilka spolupracuje s policií a podala trestní oznámení kvůli podvodu a zneužití ochranných známek. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.
Škoda podle mluvčího Pavla Jíny neposkytuje nabídku investování či investičních nástrojů v žádné formě, její akcie navíc nejsou veřejně obchodovatelné. "Jakákoliv nabídka, která tvrdí opak, je falešná a oslovení by se měli jakékoliv interakce s podvodníky vyvarovat," dodal.
Uživatelé internetu si v případě pochybností mohou pravost aktivit ověřit na infolince nebo prostřednictvím oficiálních komunikačních kanálů automobilky. Škoda také vytvořila edukativní video, jehož tváří se stal známý moderátor Rey Koranteng
Na internetu se rozmohly také podvodné soutěže, u kterých podvodníci často vyžadují zadání platebních údajů k zaplacení dopravy nebo poplatku za vstup. Škoda Auto ale varuje, že po svých zákaznících nikdy v rámci soutěží nevyžaduje číslo účtu, údaje platební karty nebo rodné číslo. Všechny soutěže organizované automobilkou navíc probíhají pouze na webových stránkách www.skoda-auto.cz nebo oficiálních profilech na sociálních sítích.
Automobilka podle Jíny všechny podvodné aktivity monitoruje a předává je policii. Výše odcizených prostředků jde podle něho do milionů korun. V jednom případě, který již policie kvůli nezjištění pachatele odložila, figuruje celkem 60 podvedených osob, které přišly v souhrnu o více než 12 milionů korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, dostal peněžitý trest
•Opilý řidič ujížděl policejní hlídce, z auta vylezl až po hrozbě namířenou zbraní
•Muž se zranil při prořezávání stromu, letěl pro něj vrtulník
Další články
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT




