Podvodné e-maily slibují z falešného webu České pošty výplatu peněz
3. září 2021 (19:29)
foto: Česká pošta/PR
Útočníci se vydávají za Českou poštu a z její falešné internetové stránky uživatele přesměrují k vyplnění bankovních údajů na platebních branách.
Finanční správa varovala před podvodnými e-maily a textovými zprávami, které se snaží z lidí vylákat důvěrné bankovní informace pro účely platby od finanční správy. Útočníci se vydávají za Českou poštu a z její falešné internetové stránky uživatele přesměrují k vyplnění bankovních údajů na platebních branách. Na webu finanční správy o tom dnes informovala mluvčí Generálního finančního ředitelství Zuzana Mašátová.
K údajnému získání peněz od finanční správy útočníci vedou uživatele na podvržený odkaz cekposta.cz, adresa stránek České pošty přitom je ceskaposta.cz. Podobu podvrženého webu finanční správa zveřejnila. "Tato phishingová kampaň opět cílí na veřejnost. Nejedná se o legitimní žádost České pošty, jedná se o pokus o vytvoření falešné důvěrnosti prostřednictvím využití loga České pošty a tím vytvoření domněnky, že se jedná o pravou žádost," uvedla mluvčí.
Připomněla, že neznámé a podezřelé textové zprávy, e-maily a zejména jejich přílohy by lidé neměli otevírat a reagovat na ně.
Podvodné e-maily, které slibovaly platbu od finanční správy, se objevily už dřív. Třeba v září 2014 upozornilo Generální finanční ředitelství na podvržený web, kam uživatele směřovaly e-maily informující v angličtině o nároku na vrácení daně.
Podvodné e-maily, které slibovaly platbu od finanční správy, se objevily už dřív. Třeba v září 2014 upozornilo Generální finanční ředitelství na podvržený web, kam uživatele směřovaly e-maily informující v angličtině o nároku na vrácení daně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií
Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice
Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství …
SPORT
Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu
První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a …
ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí
Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. …
AKTUÁLNĚ
Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou
Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a …
POZNÁVÁME BRDY
Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program
V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v …
DOPRAVA
Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu
Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro …
AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně
K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která …
AKTUALIZOVÁNO
Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy
Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese …
AKTUÁLNĚ




