Podle zdravotnických statistiků a epidemiologů Česko šíření koronaviru zatím zvládlo
28. dubna 2020 (08:53)
Za pondělí přibylo v České republice 41 případů nákazy novým koronavirem. Denní přírůstek byl nejnižší za víc než šest týdnů - méně nakažených naposledy laboratoře zjistily 13. března, kdy bylo potvrzeno 25 případů. V posledních dnech přibývají v zemi jen desítky nových případů denně. Nemocí covid-19 od začátku března v Česku dosud onemocnělo 7449 lidí, aktuálně nemocných je 4384. Vyléčilo se 2842 lidí, zemřelo 223 pacientů s covidem-19.
Hospitalizovaných bylo podle posledních informací 360 nakažených, z toho 73 lidí bylo v nemocnici v těžkém stavu nebo vyžadovalo intenzivní péči.
Denní nárůst nových případů se drží šestý den po sobě pod stovkou. Dosud nejvíce nemocných mělo Česko za jeden den 27. března, kdy přibylo 373 nakažených. Nejvyšší denní přírůstek za tento měsíc má 3. duben s 332 případy.
Mezi kraji je nemoc nejvíce rozšířená v Praze. V hlavním městě se zatím koronavirem nakazilo 1692 nakažených, což znamená 124 na 100.000 obyvatel. V přepočtu na obyvatele následuje Karlovarský kraj, kde v poslední době přibyly desítky případů na Chebsku. Nejmenší kraj republiky eviduje 351 nemocných, což vychází na 119 infikovaných na 100.000 obyvatel. V nejméně zasaženém Jihočeském kraji na 100.000 obyvatel připadá stále necelých 27 případů.
V hlavním městě s covidem-19 i nejvíc lidí zemřelo, lékaři zde zaznamenali 82 úmrtí. Následuje Moravskoslezský kraj s 26 a Karlovarský s 22 zemřelými. Jedý člověk s covidem-19 dosud zemřel ve Zlínském kraji.
Podle zdravotnických statistiků a epidemiologů Česko šíření koronaviru zatím zvládlo, nyní se má zaměřit na kontrolovaný návrat k normálního životu a nastartování zdravotnictví. Stát postupně uvolňuje bezprecedentní omezení volného pohybu, podnikání i běžného života, které zemi na několik týdnů utlumily. Nouzový stav platí v Česku od 12. března a vláda ho chce kvůli trvání některých restrikcí prodloužit do 25. května.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …






