6. 8. svátek má Oldřiška




Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie

21. září 2020   (16:42)
Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie
foto: ribram.cz

Pro pracovníky prodejen je velmi obtížné vymáhat dodržování vládních opatření po zákaznicích, kteří to odmítají.


Někteří lidé schválně v obchodech nedodržují opatření proti nákaze. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza proto požádal ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) o pomoc policie při prosazování zavedených povinností. Obchodníci přitom investují do bezpečnostních a hygienických opatření, za které letos zaplatí přes 3,8 miliard korun. Prouza to řekl na tiskové konferenci Hospodářské komory.

Pro pracovníky prodejen je podle Prouzy velmi obtížné vymáhat dodržování vládních opatření po zákaznicích, kteří to odmítají. "Vznikla poměrně velká skupina lidí, kteří demonstrativně chodí do obchodů bez roušek, jsou výrazně agresivnější než to bylo na jaře a tady budeme potřebovat pomoc s tím, aby se lidé začali chovat zodpovědněji," řekl Prouza. Frekvence hlášení z obchodů, kdy řeší takový problém, se podle Prouzy z několika incidentů do týdne zvýšila nyní na několik denně.
Obchody přitom podle Prouzy zavedly všechna nová vládní nařízení pro ochranu zaměstnanců i zákazníků bez ohledu na zvýšené náklady. Zajistit bylo třeba mnohem větší množství ochranných pomůcek pro pracovníky i dezinfekce. Zaměstnanci byli proškoleni a vědí, jak dál postupovat. "Investice se vyplácí. Když se díváme na data, ani obchody ani restaurace nejsou žádným výrazným zdroje nákazy. Opakovaně se potvrzuje, že má smysl soustředit se na cílená opatření, protože tam, kde se zavádí zodpovědně, tak fungují," řekl dále Prouza.
Rozhodně by se podle Prouzy neměla zavádět nařízení, která by znovu omezila českou ekonomiku. "Pokud se chceme vyhnout dlouhodobé recesi, musíme se soustředit na výraznou podporu poptávky," uvedl. Lidé totiž podle něj začínají výrazně šetřit a fungování ekonomiky tím zpomalují. Proti tomu je podle něj třeba momentálně bojovat.

V České republice platí v současné době povinnost mít zakrytá ústa a nos ve všech vnitřních prostorech. Lidé by si při vstupu do prodejen měli dezinfikovat ruce, preferována je platba kartou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším … ZVÍŘATA Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, … PR Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu … KULTURA Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z … NEPŘEHLÉDNĚTE Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit … TIP NA VÝLET Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním … ROZHOVOR Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI
Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz