Podle sázkových kanceláří je Babiš momentálně největším favoritem na příštího prezidenta
20. listopadu 2021 (09:44)
foto: Ministerstvo vnitra ČR
Minulý týden Babiš v rozhovoru pro Blesk Babiš uvedl, že by si jeho kandidaturu na Hrad přál prezident Miloš Zeman.
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) připustil svou kandidaturu na prezidenta. V odpovědi na dotaz na svém facebooku ji ale podmínil sesbíráním dostatečného množství podpisů občanů. Zároveň zopakoval, že to teď pro něj není téma. Minulý týden Babiš v rozhovoru pro Blesk Babiš uvedl, že by si jeho kandidaturu na Hrad přál prezident Miloš Zeman.
Premiér uvedl, že na prezidentské volby se ho všichni ptají. "Tak mě snad napadlo, že kdyby lidi začali sbírat ty petiční archy a posbírali by dost podpisů. Ale nechci předjímat, teď to fakt není téma," řekl v odpovědi Babiš. Uvedl, že se soustředí na boj s covidem a také na chystaný přechod hnutí ANO do opozice.
Pokud by se Babiš skutečně rozhodl kandidovat, petiční podpisy občanů by pravděpodobně nepotřeboval. Podmínkou účasti ve volbách jsou podpisy minimálně 20 poslanců, případně deseti senátorů nebo 50.000 občanů. Hnutí ANO, jehož je Babiš předsedou, má ve Sněmovně 72 křesel. Bez větších potíží by tak Babiš zřejmě splnil variantu s podpisy poslanců.
"Prezident by si přál, abych kandidoval," řekl Babiš minulý týden Blesku. Na otázku, zda se bude o nejvyšší ústavní funkci ucházet, odpověděl, že musí rozhodnout hnutí ANO. Svého kandidáta ale podle něj hnutí postavit chce.
Podle sázkových kanceláří je Babiš momentálně největším favoritem na příštího prezidenta. Tipsport i Fortuna ho řadí těsně před generála Petra Pavla. S větším odstupem pak následují rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová a senátor Pavel Fischer (nezávislý).
Druhý pětiletý mandát současného prezidenta vyprší v roce 2023. Podle ústavy už nemůže znovu kandidovat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně
Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. …
LIFESTYLE
Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF
Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open …
SPORT
Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí
ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním …
ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut
Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak …
FOTO
Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky
Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění …
SPORT
Kociánek, drobný klenot brdských lesů
Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších …
POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem
Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série …
AKTUALIZOVÁNO
Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry
Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji …
ZAJÍMAVOSTI
Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek
Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, …
ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci
/FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




