26. 10. svátek má Erik
Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat

30. října 2020   (06:39)
Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat
foto: pribram.cz

Nejlépe se umístily Říčany, nejhůře Orlová. Příbram se nachází v horší polovině.


Podle průzkumu kvality života Obce v datech, byla porovnána veřejně dostupná data z 206 obcí. Výsledky vychází z 29 kritérií, jako je například úroveň zdraví, životního prostředí, dostupnosti zdravotní péče, jaké jsou materiální podmínky, služby nebo vztahy. Údaje je ale třeba brát s rezervou.

Letos se jedná již o třetí ročník Indexu kvality života, který sestavuje projekt Obce v datech. První místo obdržely již potřetí Říčany u Prahy. Nejnižší hodnocení mají obce z Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Příbram se umístila v horší polovině.
Hodnoty indexů ukazují od 0 až 10, přičemž obec, která se umístila v porovnání všech obcí na posledním místě má hodnotu 0 a první 10. Příbram v tomto projektu získala index 3,4. Umístila se tak na 163. místě v České republice. Oproti minulému roku si nepatrně polepšila.
Velké rezervy má Příbram v kategorii Vztahů a služeb. Například index kin, který ukazuje počet filmů promítaných v kinech na území obce vztažený na počet obyvatel, dopadl s pouhými 0,6 %, za což obdržel 169. místo. Přitom má Příbram jedno z nejnavštěvovanějších jednosálových kin v České republice. Naopak dobrého umístění v sekci Vztahů a služeb dosáhla Příbram v počtu spolků a zájmových sdružení na 50. místo v ČR.

Ještě o jedno místo, oproti minulému roku, jsme si polepšili v hodnocení Zdraví a služeb. V indexu dojezdu do nemocnice jsme se umístili na 2. místě. Ten však počítá vzdálenost nemocnice od radnice a nenapovídá nic o reálnému dojezdu obyvatel z města a periferií. Na druhou stranu slabinu máme v počtu ordinací praktických lékařů.
V kategorii Materiálního zabezpečení a vzdělání se Příbram umístila na 183. místě. Největším hendikepem je počet pracovních pozic nabízených na Úřadu práce. Naopak co se týče kapacity mateřských a základních škol, zde se Příbram umístila v lepší polovině.
Více informací najdete na webu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na … Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora.
Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz