Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden
24. září 2020 (06:04)
foto: pribram.cz
Věže Hornického muzea a svatohorská zvonice budou 28. září zpřístupněny za symbolické vstupné.
V rámci celorepublikového Měsíce věží a rozhleden se Svatá Hora zapojila již podeváté do akce Den věží a rozhleden aneb stoupá celá rodina. V pondělí 28. září obdrží k výstupu na místní zvonici návštěvníci pohádkový čtyřpohled, který si mohou označit pohádkovým razítkem. „Prohlídkou zvonice zjistíte, jak jsou rozmístěny a v jakém tónu laděny svatohorské zvony. Které jsou výkyvné a které nikoliv,“ uvádí pozvánka. Okenice věže také otevírají pohled na město. Návštěva zvonice je během Dne věží a rozhleden zpoplatněna desetikorunovým vstupným.
Obhlédnout městské kulisy lze i z historických těžních věží Ševčinského a Vojtěšského dolu v Příbrami na Březových Horách. Moderní věž Památníku Vojna Lešetice zase ukazuje bezútěšnost bývalého lágru v kontrastu s okolními lesy. Vyhlídková plošina šachetní věže Ševčinského dolu se nachází ve výšce 23 metrů, věž dolu Vojtěch nabízí pohled z dvacetisedmimetrové výšky. Na areál Památníku Vojna shlédnete ze třinácti metrů. Hornické muzeum Příbram zve dne 28. září na tyto vyhlídky za symbolické vstupné jedné koruny.
Příbram a její okolí nabízí nespočet dalších příležitostí podívat se na svět shora – z rozhledny Řimbaba a vyhlídkové věže Rudolfka v Bohutíně, z bývalé sjezdovky na Padáku nebo z mnoha vrcholů a do krajiny otevřených míst v Brdech.
Oficiálně skončí letošní Měsíc věží a rozhleden 28. října na Malostranské mostecké věži nad Karlovým mostem v Praze.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost
Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince
Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. …
ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie
Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na …
AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek
ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení …
AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu
V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli
Manuál je práce. Automat je pohodlí.
A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl …
ZAJÍMAVOSTI
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů
Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 …
DOPRAVA
Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou
Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí …
SPORT
Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku
V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, …
POZNÁVÁME BRDY




