Podívejte se, jak budou bydlet uprchlíci v provizorních prostorách příbramské nemocnice
26. března 2022 (12:30)
foto: ONP - Martin Janota/se svolením
Ubytovna bude vybavena několika dvoulůžkovými, jedním třílůžkovým a jedním čtyřlůžkovým pokojem. K dispozici bude také společenská místnost a improvizovaný dětský koutek.
Velkou vlnu různorodé odezvy přinesl článek o aktivitě příbramské nemocnice, která připravuje ubytovací kapacity pro zhruba 40 ukrajinských uprchlíků. Někteří komentující se cítí být diskriminování kvůli tomu, že nemají ubytování zadarmo a mají problém se sháněním lékaře pro děti. Proto jsme nemocnici požádali o vyjádření a také fotografie z místa, kde by mohli být ukrajinští utečenci ubytováni již od pondělí 28. března.
„Mrzí nás některé komentáře, které jsme zaznamenali na sociálních sítích. Jedná se opravdu o nouzový způsob, jak vyřešit akutní ubytovací potřebu ukrajinských uprchlíků. Přesto věříme, že tímto krokem přispějeme alespoň nepatrným dílem k řešení uprchlické krize v našem regionu,“ řekl pribram.cz k otevření ubytovacích kapacit v příbramské nemocnici její tiskový mluvčí Martin Janota.
Ubytovna bude vybavena několika dvoulůžkovými, jedním třílůžkovým a jedním čtyřlůžkovým pokojem. K dispozici bude také společenská místnost a improvizovaný dětský koutek. Do ubytovny bude docházet zaměstnanec nemocnice, který bude kontrolovat dodržování pravidel a také podávat informace.
„Dále chceme upozornit, že vyčleněná pediatrická ambulance je pouze dočasným řešením, které má pomoci překlenout dětem z Ukrajiny nejtěžší období a řešit jejich akutní zdravotní problémy. Rodiče budou muset v budoucnu své děti přihlásit k praktickému lékaři pro děti a dorost, stejně jako všichni ostatní,“ vysvětlil dále Janota s tím, že tato problematika se aktuálně řeší.
foto: ONP - Martin Janota/se svolením
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramská nemocnice v areálu na Zdaboři ubytuje 40 uprchlíků
•Asistenční centra mimo Prahu odbavila doposud 17.605 uprchlíků, za pátek 292
•Ve středních Čechách loni přibylo 14.236 lidí. Počet obyvatel se zvýšil díky stěhování, zemřelých bylo víc než narozených
Další články
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím
Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku
Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale …
POZNÁVÁME BRDY
Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím
Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle …
NEPŘEHLÉDNĚTE







