29. 5. svátek má Maxim




Podíl alkoholu na výdajích domácností v ČR patří k nejvyšším v EU

31. prosince 2020   (14:19)
Podíl alkoholu na výdajích domácností v ČR patří k nejvyšším v EU
foto: ribram.cz

Nejvyšší podíl v rámci EU zaznamenalo Lotyšsko, a to 4,8 procenta.


Podíl alkoholických nápojů na celkových výdajích domácností v České republice v loňském roce činil 3,4 procenta, takže patřil k nejvyšším v Evropské unii. Vyplývá to z údajů, které dnes na svých internetových stránkách zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Nejvyšší podíl v rámci EU zaznamenalo Lotyšsko, a to 4,8 procenta. Za ním následovaly Estonsko a Litva. O čtvrtou příčku se rozdělila Česká republika s Polskem, plyne z údajů Eurostatu.
Nejnižší podíl naopak vykázaly Itálie a Řecko, a to pouhých 0,9 procenta. V celé Evropské unii podíl alkoholických nápojů na výdajích domácností v loňském roce činil 1,6 procenta.
Celkové výdaje českých domácností na alkohol se loni zvýšily na 93,5 miliardy Kč z předloňských 89,2 miliardy. Výdaje se tak více než zdvojnásobily ve srovnání s rokem 1995, kdy podle tehdejších cen činily 43,4 miliardy.

Podíl výdajů na alkoholické nápoje na celkových výdajích českých domácností se nicméně za uplynulých 25 let snížil. V roce 1995 totiž dosahoval 5,4 procenta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Na tento víkend připadá 7. ročník festivalu KAHAN Jana Balady. Díky němu uvidíte v … NEPŘEHLÉDNĚTE Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Vážná dopravní nehoda v pátek dopoledne zcela ochromila provoz na silnici I/18 na … AKTUÁLNĚ Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Lesní divadlo Na Skalce se opět rozezní hudbou a zaplní diváky. Už 29. května od 17:00 … KULTURA Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram  otevírají otázky nad náklady akademie Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram otevírají otázky nad náklady akademie Podklady fotbalové akademie FK Příbram k městské dotaci za rok 2024 vyvolávají otázky … Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Rychlé, tiché, ale čím dál častěji také smrtící. Elektrické koloběžky zaplavily … NEPŘEHLÉDNĚTE
První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz