Podbrdské muzeum chystá výstavu o historických cukrárnách
14. června 2023 (08:39)
foto: pixabay
Veřejnosti se v Podbrdském muzeu od soboty 24. června do čtvrtka 17. srpna představí výstava Historické cukrárny.
Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku zpřístupní výstavu o historických cukrárnách. Letní interaktivní expozice přiblíží výrobu cukrovinek v době první republiky a připomene rožmitálské cukrárny a hospody.
Výstava bude nejen naučná, ale i interaktivní. Nadchne informacemi o místních cukrářích, a zaujme malé i velké návštěvníky spoustou aktivit zacílených na všechny smysly. Každý se může stát servírkou, kuchařem i ochutnávačem zákusků. Nadšenci rukodělných prací si mohou navrhnout vlastní pivní tácek. I turistika nepřijde zkrátka. V rámci projektu je na webových stránkách Podbrdského muzea vyznačena trasa procházky po městě s informační cedulí na každém místě, kde se nacházely restaurace a hospody.
Kromě toho se muzeum tradičně zapojí do pořádání Slavnosti královny Johanky. Na programu jubilejního 20. ročníku budou vystoupení kejklířů, akrobatů a rytířů i večerní koncerty. Akce, jež se uskuteční 24. června, patří mezi největší ve městě, loni přilákala 2000 lidí.
Expozice Podbrdského muzea si v loňském roce prohlédlo přes 10.000 lidí, meziročně o 1000 více. Největší zájem byl o letní interaktivní výstavu Retrogaming, kterou si nenechalo ujít 3000 návštěvníků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Kateřina Burgersteinová
Související
•Projekt Pěšky do školy v Dobříši pokračuje
•Historické slavnosti v Sedlčanech – hudební vystoupení, ohňostroj i sportovní události s letitou tradicí
•Nováček Matoušek po postupu do pohárů nečekal, že sezona může být ještě lepší
Další články
Novoročenky městu nově připravují školáci
Město Příbram letos poprvé zapojilo do tvorby svých novoročenek školáky. První …
Český telekomunikační úřad znovu umožnil slevy na internet či volání pro osoby s nízkým příjmem a osoby se zdravotním postižením
Málokdo ví, že existuje možnost slevy na internet a volání pro osoby s nízkými příjmy …
Záchytka v Příbrami ve svátečním režimu – kapacita omezená, cena vysoká
Počet klientů příbramské protialkoholní záchytné stanice v posledních letech stoupá, a …
Nepřehlédněte
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť asi pro 1000 …
Cestou k prastarému hnízdu černých čápů v Brdech
Jak už z příběhu o bukové stráni vyplynulo, v koruně jednoho z rozdvojených …
Příroda
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce




