8. 7. svátek má Nora




Pochod po zapomenuté železnici končí u hráze Orlické přehrady

9. května 2023   (06:01)
Pochod po zapomenuté železnici končí u hráze Orlické přehrady
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Po trase dřívější vlečky z Tochovic k hrázi vodní nádrže Orlík se fanoušci železnice vydají v sobotu 13. května již po desáté.


Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha letos pořádá desátý ročník pěšího pochodu na trase již nevyužívané železniční vlečky z Tochovic ke hrázi Orlické přehrady. Na túru v délce 17 kilometrů se železniční nadšenci vydají v sobotu 13. května.

Sraz je v 8.15 na vlakovém nádraží v Tochovicích, kde se čeká na příjezd osobních vlaků z Blatné, Berouna a Příbrami. Účastníci dostanou itinerář s trasou, na památku si mohou odnést pohlednice nebo razítka. O historii železniční vlečky se více dozví také z informační brožury.
Součástí putování bude mimořádná prohlídka obnovovaného zámku Zbenice, turisté se zde zastaví na polední přestávku s občerstvením. Protože se vlečka kříží se stavbou nově budované dálnice D4, je část trasy přerušena (od rybníka Cunát ke Zbenicím) a převoz zajistí náhradní autobusová doprava. Akce má volné zakončení v Solenicích, předem objednané účastníky odveze v 16.45 autobus ze Solenic zpět do Příbrami.
„Pro zájemce, kteří nebudou chtít absolvovat pěší trasu celou, bude také možné využít jízdu historickým autobusem ze Zbenic s odjezdem ve 13.00 na přehradu s možností prohlídky přehradní hráze nebo pěšího výletu k přehradě Milada,“ informuje organizátor. Kontakt a další podrobnosti uvádí web spolku www.rpdraha.cz.

Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha vznikl v roce 2008 a dokumentuje historii železničního provozu na trati Zdice – Protivín. Vedle aktivní podpory rozvoje železniční dopravy na Příbramsku a pořádání tematických akcí dále pečuje o historicky cenné dokumenty nebo technicky zajímavé přístroje a předměty z oblasti železnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA
Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz