21. 5. svátek má Monika




Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu

3. ledna 2026   (09:30)
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
foto: Ilustrační foto / Facebook - Městys Vysoký Chlumec

Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci se mohou těšit na dvanáctikilometrovou trasu, zastávku v Hrabří s ochutnávkou místních koláčů i přátelskou atmosféru.


Vysoký Chlumec opět ožije oblíbenou novoroční akcí. V sobotu 3. ledna se zde uskuteční „Pochod na Tři krále za hraberským koláčem“, který každoročně přiláká desítky milovníků zimních vycházek. Sraz je naplánován na 12:30 před budovou úřadu městyse, odkud se účastníci vydají na trasu mezi 12:30 a 13:00.

Trasa dlouhá 12 kilometrů povede malebnou krajinou směrem k Hrabří. Právě tam bude připravena nejoblíbenější část pochodu a to ochutnávka tradičních hraberských koláčů doplněná teplým čajem. Po krátkém občerstvení bude cesta pokračovat zpět do Vysokého Chlumce, kde by měl peloton dorazit kolem 17. hodiny.

Startovné činí 50 korun. Každý účastník zároveň získá pamětní list, který připomene pohodově strávené odpoledne. Organizátoři zvou všechny, kteří si chtějí na začátku roku vychutnat procházku zimní krajinou i setkání s komunitou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Další články

Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz