Pochod Masarykova Hluboš připomene 175 let od narození prvního československého prezidenta
23. února 2025 (14:12)
foto: ilustrační, Fit senior Příbram
Akci pořádá nezisková organizace Fit senior Příbram v neděli 2. března. V cíli účastníky čeká program s přednáškami o pobytu T. G. Masaryka v Hluboši a historii místního zámku nebo exkurze do umělecké kovárny.
V neděli 2. března se uskuteční 4. ročník pochodu Masarykova Hluboš. Organizace akce se ve spolupráci s obcí Hluboš a Sokolem Jince nově zhostila nezisková organizace Fit senior Příbram, která se dlouhodobě věnuje volnočasovým a vzdělávacím aktivitám pro seniory z Příbrami a okolí. „Pochod nabídne delší i kratší trasy, přizpůsobené seniorům či méně zdatným turistům. Delší trasy osloví turisticky aktivní seniory, ale samozřejmě jsou vítány celé rodiny a široká veřejnost,“ zve na sváteční program ředitelka organizace Kristina Hovorková.
Dvanáctikilometrová trasa z Příbrami povede od vlakové nádraží, kde se účastníci zaregistrují, nivou řeky Litavky. Lze využít i veřejnou dopravu, dopravit se do Hluboše a absolvovat šestikilometrový „Masarykův okruh”. Ještě kratší varianta v délce čtyř kilometrů vede z Bratkovic, kam se lze dopravit se vlakem. Poslední, dvanáct kilometrů dlouhý pochod startuje z Jinec.
V cíli, na obecním úřadu v Hluboši, obdrží účastníci diplom a odznak. Pro tuto příležitost budou připraveny přednášky o pobytu T. G. Masaryka v Hluboši a historii místního zámku. Zájemci se vydají na prohlídku umělecké Kovárny Kočí, kde bude představena výroba kovových šperků. Na akci nebude chybět občerstvení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR





