28. 7. svátek má Viktor




Počet úmrtí s covidem se od rána zvýšil o 205, zemřelo 3859 lidí

3. listopadu 2020   (19:48)
Počet úmrtí s covidem se od rána zvýšil o 205, zemřelo 3859 lidí
foto: pribram.cz, ČTK

Od začátku epidemie tak s koronavirem zemřelo 3859 lidí.


V Česku dnes přibylo do statistik 205 úmrtí s nemocí covid-19. Od začátku epidemie tak s koronavirem zemřelo 3859 lidí. Nárůsty potvrzených případů nemoci v posledních dnech zpomalují. Dnes do 18:00 přibylo v zemi 6803 nakažených, což je zhruba o 2000 méně než za stejnou dobu minulé úterý, kdy byl nárůst rekordní. Snížil se také počet hospitalizovaných. V nemocnici je s covidem 7396 pacientů, o 90 méně než v neděli. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví.

Za posledních sedm dní zemřelo v České republice s koronavirem 1174 lidí, tedy téměř třetina celkového počtu. V pátek bylo úmrtí 200, což je dosud nejvíce v jednom dni. Na dnešek zatím připadá 107 obětí. Tento údaj ale obvykle při dalších aktualizacích ještě roste.
Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře nákazu u 357.699 lidí. Z toho se jich více než 171.000 vyléčilo. Aktuálně je v zemi zhruba 182.400 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Podíly pozitivních testů naznačují, že ve skutečnosti je lidí s koronavirem výrazně více. Dva týdny se podíl pozitivních testů pohybuje zhruba mezi 30 až 34 procenty. V pondělí to bylo 29,93 procenta, což byl pokles o dvě procenta proti neděli, kdy laboratoře provedly o deset tisíc testů méně.
Mezi hospitalizovanými je 1134 lidí v těžkém stavu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes upozornil, že průměrný věk pacientů s koronavirem stoupl ze 65 na 70 let. "Je to jinými slovy důkaz toho, že opravdu máme co do činění s velkým problémem v oblasti seniorní populace," řekl ministr.

Navzdory dnešnímu mírnému poklesu hospitalizovaných bude jejich počet v následujících dnech stoupat, očekává Blatný. "Protože to, co teď zažíváme, je odraz toho, co se stalo před dvěma týdny. Jestli se situace začne lepšit, neuvidíme to dřív než za 10 až 14 dní," dodal ministr. Nemocnice v posledním měsíci výrazně omezily naplánovanou a odložitelnou péči o pacienty a uvolněné kapacity mění na oddělení pro nakažené koronavirem. Díky tomu klesají volné kapacity mírněji, než roste počet hospitalizací.
Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je nyní v Česku 16.000 zdravotníků nakažených koronavirem, před týdnem jich bylo 13.000.

Nejrychleji se nemoc v posledních dnech šíří na Benešovsku. Za uplynulých sedm dní tam na 100.000 obyvatel zaznamenali 1158 nakažených. Přes 1000 se tento údaj dostal ještě na Náchodsku, Pelhřimovsku, Rakovnicku, Chrudimsku a Uherskohradišťsku. Relativně nejlepší situace je na Chebsku, kde na 100.000 obyvatel připadá 418 případů nákazy. Pod 500 se dostalo v zemi několik dalších regionů, a to včetně Prahy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti … SPORT AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ
Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz