28. 6. svátek má Lubomír

Počet táborů ve středních Čechách výrazně vzrostl

12. září 2015   (11:04)
Počet táborů ve středních Čechách výrazně vzrostl
foto: sxc

Hygienici dostali celkem osm podnětů ke kontrolám, jako oprávněný se ukázal jeden.



Počet táborů ve středních Čechách výrazně vzrostl, za posledních šest let o čtvrtinu na 221. Hygienici při kontrolách zjistili 31 závad, v devíti případech uložili pokuty v celkové výši 14.000 korun. Mezi závadami byly například chybějící zdravotní dokumentace či špatné zabezpečení potravin. Celkem se táborů a další podobných 43 akcí v regionu účastnilo téměř 22.000 dětí, což představuje oproti roku 2010 nárůst o více než 3000 dětí. ČTK to dnes sdělila mluvčí středočeských krajských hygieniků Šárka Nováková.

Mezi tradiční okresy s nejvyšším počtem zotavovacích akcí patří Příbram, Benešov, Rakovník, Kutná Hora a Mladá Boleslav. Hygienici uskutečnili ve středních Čechách během léta téměř 160 kontrol. "Celkově je možné zhodnotit právě uplynulou sezónu letní dětské rekreace ve Středočeském kraji z pohledu hygieniků jako poměrně klidnou, v rámci které nedošlo k žádné mimořádné situaci nebo události," uvedla ředitelka odboru Hygieny dětí a mladistvých Jana Tomicová.

Jedinou epidemii, která se při letních rekreacích dětí vyskytla, zaznamenali hygienici na Benešovsku. Jednalo se o virovou infekci a měla podle Tomicové hladký průběh. Zdravotní potíže na akcích měli většinou pouze jednotlivci. Zdravotníci často ošetřovali ranky po odstranění klíšťat, drobné odřeniny a poranění, řešili bolest hlavy, nevolnost, poštípání hmyzem, výskyt vší nebo bolest v krku. "Zdravotní potíže dětí jako přehřátí, bolest hlavy, zvracení, průjem, krvácení z nosu často souvisely s mimořádně vysokými teplotami vzduchu," dodala hygienička.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe abz








Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz