22. 2. svátek má Petr

Počet Středočechů v prvním pololetí vzrostl o 6185, nejméně na Příbramsku

12. září 2014   (13:28)
Počet Středočechů v prvním pololetí vzrostl o 6185, nejméně na Příbramsku
foto: sxc

Zatímco okres Praha-východ zaznamenala přírůstek 2044 obyvatel, na Příbramsku to bylo pouze 46.



Ve Středočeském kraji v prvním pololetí přibylo 6185 obyvatel. V kraji k 30. červnu žilo 1.308.521 lidí, nejvíce ze všech regionů v zemi. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Nejvyšší přírůstek zaznamenala Praha-východ, kde přibylo 2044 lidí. V Česku počet obyvatel v prvním pololetí vzrostl o 9200 na 10,521 milionu. Nárůst zcela smazal loňský úbytek obyvatel v zemi. Pomohl příliv cizinců i přirozený přírůstek.

Nejvíce kolem Prahy, nejméně na Příbramsku

Vedle Prahy-východ nejvíce lidí přibylo v okrese Praha-západ, kde přírůstek dosáhl 1638 lidí. Nejméně lidí přibylo na Příbramsku, kde celkový přírůstek činil 37 lidí, na Kutnohorsku přibylo 46 obyvatel a Rakovnicku 81 obyvatel.

Ve Středočeském kraji statistici za letošní první pololetí zaznamenali 7070 živě narozených dětí, naopak 6025 lidí zemřelo. Přirozený přírůstek, tedy rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých, tak v regionu činil 1045 a stále zůstává kladný. Největší přirozený přírůstek měla Praha-východ, kde činil 403 lidí, v Praze-západ dosáhl 365 lidí.

Sňatků je o 5 procent více

Do kraje se přistěhovalo 13.284 lidí, 8144 obyvatel se odstěhovalo. Nejvíce lidí se přistěhovalo do okresu Praha-východ, stěhováním tam přibylo 3601 lidí, nejméně lidé se přistěhovalo na Rakovnicko, kde přibylo 582 osob.

Nejlidnatějším okresem Středočeského kraje se od prvního čtvrtletí zůstává okres Praha-východ se 161.809 obyvateli, ještě na začátku roku byl ale tím nejlidnatějším okres Kladno. Ten měl k 30. červnu 161.066 obyvatel. Nejméně lidnatým okresem je dlouhodobě okres Rakovník, kde ke konci června žilo 55.410 lidí.

Meziročně ve středních Čechách přibylo sňatků o více než pět procent, ale ve srovnání s ostatními kraji byl jejich počet pátý nejnižší. Počet rozvodů zůstal téměř stejný jako v prvním pololetí loňského roku. Za letošní první pololetí má kraj v rámci republiky nejvyšší počet rozvodů v přepočtu na tisíc obyvatel. Počet potratů zůstává ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce přibližně stejný. Podíl dětí narozených mimo manželství se meziročně zvýšil o asi tři procenta, ale zůstává pod celostátním průměrem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe kš








Další články

Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz