Počet nakažených koronavirem stoupl na 214. Třetina se nakazila v Čechách
15. března 2020 (07:38)
foto: pribram.cz, ČTK
Podle dosavadních informací přibylo v sobotu dosud nejvíc případů za jeden den.
V Česku je 214 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Od sobotního večera přibylo 25 nových případů, během soboty přibylo 39 nakažených. Data, která ministerstvo zveřejnilo na stránkách věnovaných nemoci COVID-19 k dnešním 06:15, zatím neuvádějí aktuální údaje výskytu nemoci podle krajů. Zda došlo k rozšíření onemocnění na území Příbramska dosud není známo.
Podle dosavadních informací přibylo v sobotu dosud nejvíc případů za jeden den. V ČR se objevily první potvrzené případy nákazy koronavirem 1. března.
Dvě třetiny nemocných se infikovaly v zahraničí, třetina v České republice. Ze zemí, v nichž se Češi nakazili, stále převažuje Itálie (74,5 procenta), která je v současnosti státem s nejvyšším počtem nově nakažených na světě. Z Rakouska si nákazu "přivezlo" 12,7 procenta nemocných Čechů.
Největší část nakažených je ve věku od 25 do 54 let. Počet nakažených seniorů nad 65 let je vyšší než počet nemocných dětí. Testováno zatím bylo přes 4000 lidí.
V sobotu bylo nejvíce infikovaných v Praze, následovaly Středočeský, Olomoucký, Ústecký a Zlínský kraj. Potvrzené případy onemocnění COVID-19 mají i ostatní kraje.
V sobotu bylo nejvíce infikovaných v Praze, následovaly Středočeský, Olomoucký, Ústecký a Zlínský kraj. Potvrzené případy onemocnění COVID-19 mají i ostatní kraje.
Kvůli koronaviru vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav, zrušeny byly kulturní i sportovní akce, od soboty jsou zavřené obchody a restaurace. Některé podniky nabízejí možnost rozvážení jídla. Obchodů s potravinami, lékáren, drogerií, benzinových pump a dalších výjimek se uzavření netýká.
Od pondělí bude až na výjimky zakázán vstup do Česka všem cizincům a Čechům cestovat kamkoli do zahraničí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …




