vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   22. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 10
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 25
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 2
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Kosova Hora 1
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 2
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 1
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 130
Příčovy 5
Řitka 1
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 11
Rybníky 2
Sedlčany 12
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 2
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Počet lidí, kteří s nákazou covid-19 zemřeli v českých nemocnicích, se zvýšil o osm na 112

9. dubna 2020   (18:08)
Počet lidí, kteří s nákazou covid-19 zemřeli v českých nemocnicích, se zvýšil o osm na 112

V Příbrami byla zjištěna nákaza u dalšího pacienta, jeden již dříve nakažený se vyléčil


V Česku je již více než 300 lidí uzdravených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Od dnešního rána jich přibylo 58 na celkem 301. Počet lidí, kteří s nákazou zemřeli v českých nemocnicích, se zvýšil o osm na 112. Ministerstvo zdravotnictví eviduje v ČR 5467 prokázaných případů nákazy, což je o 132 více než ráno. Počet dnes provedených testů zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Sedm z nových úmrtí je z dnešního dne, ve všech případech šlo o lidi starší 60 let. Dva byli ze středních Čech a po jednom úmrtí hlásí kraje Karlovarský, Moravskoslezský, Ústecký, Jihomoravský a Plzeňský.
Nejvíce případů nákazy je v Praze, a to 1334. Na 100.000 obyvatel tak v hlavním městě připadá více než 98 nakažených. V Olomouckém kraji je to téměř 80 případů nákazy na 100.000 obyvatel, v Plzeňském kraji pak více než 64 případů.
Podle webu ministerstva zdravotnictví je ve Středočeském kraji evidováno 663 případů nákazy, ministerstvo však případy počítá podle trvalého bydliště nakažených. Řada nakažených ale mohla být testována v Praze, kde mají mnozí obyvatelé regionu přechodné bydliště.

Podle posledních statistik onemocnělo na Příbramsku 38 lidí. Z dostupných informací se nakazilo v Příbrami 18 pacientů. Dále obce na webových stránkách uvádějí 4 nemocné v Krásné Hoře, v Novém Kníně pak 2. Jedno onemocnění covid-19 je v Žežicích, Bohutíně, Dobříši, Mokrovratech, Nalžovicích a v Lazci.

Jeden pacient je v okrese v oblastní nemocnici v Příbrami, ostatní jsou v péči lékařů pražské nemocnice nebo v domácí karanténě. V noci na úterý v příbramské nemocnici jeden pacient s covid-19 zemřel. Během čtvrtečního odpoledne měl jeden nakažený v Příbrami již negativní výsledek testu a z nemoci covid-19 se vyléčil.
Příští týden se otevřou další obchody, úřady nejspíš 20. dubna
Příští týden budou otevřeny další obchody, které vláda nařídila v březnu uzavřít ve snaze zamezit šíření koronaviru v Česku. Seznam doladí ministerstva průmyslu a zdravotnictví během Velikonoc. Úřady by mohly začít plně fungovat 20. dubna za zvýšených hygienických opatření. Nouzový stav potrvá do 30. dubna. Roušky už nemusí nosit řidiči MHD, rodina jedoucí v jednom autě či autisté. Koronavirus se Českem šíří šestým týdnem, počet mrtvých s covid-19 překročil stovku.

Při výběru obchodů, které budou moci příští týden otevřít, bude pracovní tým přihlížet k velikosti prodejní plochy a také k tomu, do jaké míry se podaří zamezit shlukování lidí. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka bude proces otevírání obchodů několikatýdenní, vláda ale nechce otálet. Brzy by mohly být za přísných podmínek povoleny farmářské trhy. Dnes se zákazníkům znovu otevřely hobbymarkety či cykloprodejny. České dráhy dnes avizovaly, že od úterý opět začnou prodávat jízdenky ve vlaku.

Vláda dnes prodloužila nouzový stav po úterním souhlasu Sněmovny do čtvrtka 20. dubna, původně měl skončit tuto sobotu. Pracovníci ve zdravotnictví už nebudou mít zakázáno čerpat dovolenou, jak dříve vláda mimořádně zavedla. Hejtmani dostanou k dispozici seznam studentů posledních ročníků lékařských fakult, kterým byla uložena pracovní povinnost po dobu nouzového stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: ilustr_pixabay

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Projekt Trenéři do škol v Příbrami pokračuje Projekt Trenéři do škol v Příbrami pokračuje Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Zadání architektonické soutěže, kterou město vyhlásí v souvislosti s rekonstrukcí nám. J. A. Alise, bude veřejně projednáno ve středu 23. září v sále Kulturního domu Příbram. 22. září 2020   (14:56) Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov PR Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Aktuální situace v zemi je podle Hamáčka vážná. 22. září 2020   (08:13) Nepřehlédněte Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Film podle bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové uvede v premiéře příbramské kino 24. září. 22. září 2020   (07:55) Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Knihovna Jana Drdy si brzy připomene den svého založení – 1. října 1900. Projděme se její historií i současností. 22. září 2020   (06:03) Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem "Ředitelé našich nemocnic mají připravené plány, jak budou v případě potřeby navyšovat kapacitu, uzavírat třeba část oddělení a tak dále. Takže ta kapacita je mnohem větší," uvedla hejtmanka. 21. září 2020   (18:25)
Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Pro pracovníky prodejen je velmi obtížné vymáhat dodržování vládních opatření po zákaznicích, kteří to odmítají. 21. září 2020   (16:42)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz