14. 5. svátek má Bonifác




Počet čekajících na vakcínu na covid je možné si ověřit na webu

10. března 2021   (17:06)
Počet čekajících na vakcínu na covid je možné si ověřit na webu
foto: pribram.cz, ČTK

Lidé mohou u každého očkovacího centra v nemocnici vidět tři údaje.


Lidé si mohou nově na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zjistit, kolik lidí čeká na termín k očkování proti covidu-19 na jimi vybraném očkovacím místě. Informace byla dnes uveřejněna na twitterovém účtu Chytré karantény. Už dříve podobný web vytvořili nadšenci z Laboratoře otevřených dat, ukazuje i odhady volných míst a dostupných vakcín.

Lidé mohou u každého očkovacího centra v nemocnici vidět tři údaje. Prvním je počet osob, které na daném místě čekají na možnost vybrat si termín očkování. Druhý udává průměrný denní počet lidí, kteří SMS zprávu o tom, že si mohou termín zarezerovovat dostanou. Třetím číslem je celkový počet osob, které už zdravotníci na konkrétním místě naočkovali.
Laboratoř otevřených dat, která je společným pracovištěm Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze a firmy Profinit, navíc tyto čekající na termín očkování dělí podle věkových skupin nebo uvádí, zda jde o zdravotníky nebo učitele. U každé skupiny tak uvádí také týdenní úspěšnost, tedy podíl počtu lidí, kteří už získali termín, k celkovému počtu registrovaných.
Data čerpá z otevřené datové sady ÚZIS. Web, který má denně přes 10.000 přístupů, vytvořili Marek Sušický a Jan Staněk. "Když jsme se s kolegou v lednu snažili získat očkovací termíny pro příbuzné, zjistili jsme, že není kam se podívat na přehled volných míst," uvedl v tiskové zprávě v pondělí Sušický.

K očkování proti covidu-19 se mohou zdravotníci, učitelé a senioři nad 70 let hlásit prostřednictvím registračního systému na webu. Nejprve musí každý zájemce zadat číslo svého mobilního telefonu, na který dostane číselný kód. Po jeho zadání na web je umožněna registrace, nutné je zadat osobní údaje a vybrat preferované očkovací centrum. Učitelé ještě zadávají svůj unikátní kód od zaměstnavatele.

Až bude mít očkovací centrum volný termín, upozorní zájemce pomocí další SMS. Pak má termín pro přihlášení rezervovaný na 72 hodin, tedy na tři dny. Termín pro druhou dávku dostane automaticky. Pokud na SMS s termínem registrovaný nezareaguje, dostane ji ještě dvakrát a pak je mu registrace zrušena.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz