Počasí s letními teplotami zůstane do čtvrtka, pak se mírně ochladí
29. dubna 2024 (07:50)
V Česku bude dál jasno až polojasno s letními teplotami až nad 25 stupňů Celsia. Kvůli počasí bez srážek se rozšíří výstraha před vznikem požárů. Od čtvrtka přijdou přeháňky, pak i bouřky a na víkend se mírně ochladí. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Teplý vzduch do Česka proudí od jihu. "Den přinese většinou slunečné počasí, ale množství oblačnosti bude jako včera (v neděli) závislé na množství písečného prachu ze Sahary," uvedl k dnešku ČHMÚ na sociální síti X. Dnešní maximální teploty v České republice 21 až 25 stupňů Celsia budou podle meteorologů jedny z nejvyšších z celé Evropy.
Až na 27 stupňů Celsia mají teploty v Česku vystoupat v úterý. V úterý a ve středu meteorologové očekávají místy vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Vysoké riziko vzniku požárů začne platit dnes na jihozápadě Moravy, od úterý se rozšíří na většinu území ČR.
"Ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže se středem nad Alpami, která bude v dalších dnech postupovat zvolna k východu," uvedl ČHMÚ. Přeháňky budou zpočátku ojedinělé, od pátku mohou být častější a místy se mohou objevit i bouřky. Teploty se mají ve čtvrtek dostat ještě k 24 stupňům Celsia, v pátek a o víkendu by maxima neměla přesáhnout 20 stupňů.
"Ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže se středem nad Alpami, která bude v dalších dnech postupovat zvolna k východu," uvedl ČHMÚ. Přeháňky budou zpočátku ojedinělé, od pátku mohou být častější a místy se mohou objevit i bouřky. Teploty se mají ve čtvrtek dostat ještě k 24 stupňům Celsia, v pátek a o víkendu by maxima neměla přesáhnout 20 stupňů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Aktivita klíšťat je opět na vysokém stupni
•Meteorologové: Počasí dnes opět ovlivní saharský prach, může snížit očekávané teploty
•Mráz měl negativní vliv také na lesy, buky, duby i jedle částečně pomrzly
Další články
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ





