16. 3. svátek má Elena a Herbert




Počasí přeje lyžařským areálům. Mrazy jim dovolí doplnit zásoby sněhu

14. února 2025   (07:00)
Počasí přeje lyžařským areálům. Mrazy jim dovolí doplnit zásoby sněhu
foto: Areál Monínec / FB

Na Monínci u Sedlce-Prčice je na sjezdovce téměř metr sněhu. Podle ředitele areálu Jaroslava Krejčího budou od páteční noci přisněžovat.


Návštěvnost je podle Krejčího tento týden standardní. "Zatím je to bez front, což je příjemné," doplnil Krejčí. Středočeské zimní areály nabízejí lyžařům dál dobré podmínky, na svazích je dostatek technického sněhu. S dalšími mrazy se na většině míst chystají také zásoby doplnit.

Termíny jarních prázdnin mají podle provozovatelů na množství lyžařů spíše menší vliv, s návštěvností jsou ale celkově spokojeni.

V areálu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy v noci na čtvrtek pršelo, sněhu je ale dál kolem metru. "Návštěvnost je dobrá, jsme spokojeni, na jarní prázdniny většinou bývá úbytek, ale letos ne, sezona vypadá velmi dobře a s plánovanými mrazy i docela na dlouhou dobu," řekl ředitel areálu Jan Zenkl.

Jako výrazně lepší než loňskou hodnotí sezonu i v Kvasejovicích na Příbramsku. "Nás teď sice přírodní sníh nezasáhl, ale podmínky jsou dál stabilní, máme kolem 70 centimetrů, když se nám to povede dalším zasněžováním dostat na metr, budeme spokojeni," uvedl provozovatel areálu Petr Kroužil.

Nový sníh už zřejmě nebudou přidávat v areálu v Chotouni u Prahy, na svahu je ho stále přes metr. Na návštěvnost má zásadní vliv aktuální počasí.

"Pondělí, úterý bylo nabito, ve středu a dnes už kvůli počasí mnohem méně," řekl ve čtvrtek provozovatel areálu Jan Němeček.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Karel Hutr
ČTK








Související


Další články

Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní byl vyhlášen poplach kvůli požáru na ubytovně v … Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz