25. 7. svátek má Jakub




Po účasti na triatlonu Ford Challenge Prague míří Tománek k titulu mistra světa v Ironmanovi

ROZHOVOR
6. srpna 2017   (11:24)
Po účasti na triatlonu Ford Challenge Prague míří Tománek k titulu mistra světa v Ironmanovi
foto: pribram.cz

Závod dokončil jedním ze svých nejlepších výkonů na střední distanci.



Jan Tománek, handicapovaný sportovec z Dobříše, se koncem července úspěšně zúčastnil hlavního závodu triatlonu Ford Challenge Prague. Závod absolvoval v celkovém čase 5:06:59 hodin a skládal se z trati 1,9 km plavání, 90 km cyklistika a 21,1 km běh. Své pocity i co chystá dál, nám prozradil v krátkém rozhovoru.

Jaké pocity jste měl při české premiéře triatlonu Ford Challenge Prague?
„Challenge Prague byla v podstatě pokračováním závodu Tri Prague, který se konal v uplynulých dvou letech. Zařazení Prahy do závodů Challenge-Family považuji za významný progres českého triatlonu a vyšší kvalita oproti předchozím ročníkům byla na první pohled znát. Už jen samotný fakt, že na startu hlavního závodu bylo nad 700 účastníků, vás spolehlivě nabudí, navíc podpora fanoušků a celková atmosféra závodu byla opravdu skvělá."

Co vás během závodu nejvíc potrápilo?
„Určitě to byly technické potíže v závěru běžecké části, kdy jsem dojížděl na uvolněném zadním kole. Ale vrátíme-li se na samotný start, tak prvotní rozpaky ze studené vody také nebyly moc příjemné. Ale vše naštěstí dobře dopadlo."

Jak jste spokojený se svým výsledným časem a výkonem?
„Maximálně, není nic, co bych nyní udělal jinak a v mém výkonu by bylo hodně těžké najít rezervu. Plavání navzdory chladné vodě bylo rychlé, cyklistická část byla pro mě tou nejrychlejší v kariéře a běh, až na technické problémy, byl také bezchybný."

Co vás čeká v nejbližších dnech a týdnech? Chystáte například nějaký oddech a třeba dovolenou?
„Po trošku volnějším režimu po Challenge Prague mi začíná finální fáze přípravy na nadcházející Mistrovství světa v 70.3 Ironmanu, takže oddech a dovolenou nahradí dvoufázové tréninky. Svou nynější koncentraci upínám jediným směrem a tou je ambice na získání právě titulu mistra světa v tomto závodě."
Děkuji za rozhovor.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, … Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na … AKTUÁLNĚ Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou … POZNÁVÁME BRDY Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz