Po teplém počátku týdne se ochladí a sněžit bude nejen na horách
25. listopadu 2024 (11:30)
foto: pixabay
Začátek týdne přinese příjemné teploty mezi 9 až 12 °C, ale od čtvrtka se ochladí a do vyšších poloh se vrátí sníh.
Počátek týdne zůstane v Česku teplejší s denními maximy až nad deseti stupni Celsia, srážek mnoho nebude. V noci ale mohou teploty klesat i pod nulu. Ve Frýdlantském výběžku a ve Slezsku bude dnes větrno. Od čtvrtka se ochladí a sněžit bude nejen na horách. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude zpočátku polojasno až jasno, postupně přijde nejdřív na Moravě a k večeru i v Čechách nízká oblačnost nebo mlhy. Ojediněle může mrholit. Teploty přes den se mohou dostávat až k devíti a ojediněle ke 12 stupňům Celsia. V okolí Frýdlantu na Liberecku a ve Slezsku může dnes místy foukat v nárazech až rychlostí 70 kilometrů v hodině, na horách i kolem 90 kilometrů v hodině.
V úterý a ve středu zůstane nebe převážně zatažené, vyjasní se jen místy. V úterý se od západu na většinu území rozšíří déšť nebo přeháňky, teploty budou přes den stoupat k 11 stupňům, v severovýchodních Čechách a na Moravě bude ale místy jen kolem pěti stupňů. Ve středu teploměr podle meteorologů ukáže maximálně osm stupňů.
"Od čtvrtka se ochladí a na hory, přechodně i do středních poloh, se vrátí sníh," uvedl ČHMÚ na sociální síti X. Sněžit může ve čtvrtek večer na severu a v pátek i jinde v místech v nadmořské výšce od 500 metrů. Maxima přes den meteorologové očekávají ve čtvrtek osm a v pátek šest stupňů Celsia. Podobné počasí bude i na začátku víkendu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO




