Po povodni přišli o dům. Moravské muzikanty podpoří benefiční koncert v Příbrami
25. října 2024 (18:00)
foto: spolek Muzika Příbram / se souhlasem
Koncert Muzikanti muzikantům se koná v sobotu 26. října v restauraci Na Hradbách v Příbrami. Od 13.00 zahrají Marion, Naopak, Swing band Dobříš, Míša Mádlová a Petr Vašina a mnozí další.
Na pomoc hudebníkům, postiženým nedávnou povodní, se v sobotu 26. října koná benefiční koncert v restauraci Na Hradbách v Příbrami. Od 13.00 až do nočních hodin vystoupí, bez nároku na honorář, řada kapel a písničkářů. „Protože nemůžeme pomoci všem, rozhodli jsme se výtěžek akce věnovat konkrétním lidem. Byli vybráni muzikanti Rosalie Vacovská a Jaroslav Kaloč z Vrbna pod Pradědem,“ uvádí spolek Muzika Příbram, jenž je jedním z pořadatelů akce.
Příběh hudebníků, jejichž dům musel být po povodni srovnán se zemí, je zveřejněn na dárcovské platformě Donio.cz. „Spojili jsme se s nimi, a přestože jsme se neznali, vzniklo přátelství a sounáležitost na dálku. Protože se osobně nemohou zúčastnit, v průběhu akce jim zavoláme a uděláme živý vstup,“ zmiňují organizátoři. Program bude doplněn o odkazy i videa moravských hudebníků nejen z povodní, ale také s kytarou. Dozvíte se o životě ve Vrbně pod Pradědem před povodněmi, během nich a po povodních. Během koncertu se budou vybírat hotovostní dary na sbírku na Donio, v prodeji budou placky od občanského sdružení Stéblo a proběhne také dražba.
Hrát a zpívat se bude na dvou místech, v salonku a v restauraci (harmonogram uvádíme níže). „Ambasadorem akce je Petr Cihelka, organizátor, milovník a znalec folkové a country muziky. Ač je sám velmi znevýhodněn, je plný citu a podpory pro dobrou věc,“ dodávají pořadatelé.
foto: spolek Muzika Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
MKC Příbram
MKC Příbram
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ptačí hodinka se blíží! Opět po roce začneme sčítat ptáky
Od 9. do 11. ledna se veřejnost může již poosmé zapojit do sčítání ptáků nejen na …
V pátek dorazí změna počasí! K silným mrazům se přidá sněžení, hrozí komplikace v dopravě
Česko čeká změna počasí. Ale jen krátce. Už v pátek ráno může zejména západ a …
Příbram bez dětského ORL a psychologa: radnice hledá řešení navzdory kritice
V Příbrami není krize v dostupnosti dětské lékařské péče. Podle vedení města je …
Zdravotnictví
Policie ztotožnila ženu, která měla porodit dítě nalezené u stájí v Martinicích
Kriminalisté vyšetřují tragický případ z Martinic na Březnicku, kde bylo ve středu …
AKTUÁLNĚ
Jak můžeme v zimě pomoct zvířatům ve městě a neublížit jim
Zima je krásná, ale pro zvířata i ve městě často velmi náročná. Mrazivé noci, sníh a …
Lucie Pudilová : „Jdu si pro titul a děkuji Příbrami za podporu.“
Příbramská rodačka a jedna z nejvýraznějších českých MMA zápasnic Lucie Pudilová se po …
ROZHOVOR
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …




