31. 5. svátek má Kamila

Po oblačné sobotě se rýsuje další oteplení

14. října 2022   (12:54)
Po oblačné sobotě se rýsuje další oteplení
foto: pixabay

Rtuť teploměru se v neděli může vyšplhat až na 22 stupňů Celsia.


O víkendu bude relativně teplo, po oblačné sobotě rtuť teploměru může vyšplhat až na 22 stupňů Celsia. V druhé polovině příštího týdne se bude postupně ochlazovat, teploty se však nebudou výrazně odchylovat od dlouhodobých průměrů pro dané období. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sobota s sebou přinese přeháňky nebo déšť s teplotami okolo 17 stupňů. V neděli ale začne mraků ubývat a přes den bude příjemných 22 stupňů. Obdobné počasí bude panovat i v pondělí. Meteorologové upozorňují, že po oba dny mohou být ráno mlhy.
Úterý přinese oblačnou oblohu a v ranních hodinách déšť. Přes den bude okolo 17 stupňů. Od středy do pátku by podle meteorologů pršet nemělo a denní teploty se budou držet na 14 stupních.
V nejbližších třech týdnech se budou teploty podle ČHMÚ celkově pohybovat kolem dlouhodobých průměrů. Ještě v příštím týdnu budou mírně nadprůměrné a v následujících dvou týdnech zase mírně pod dlouhodobým průměrem. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v příštím týdnu kolem 15 stupňů Celsia, ve třetím a čtvrtém týdnu (od 24. října do 6. listopadu) kolem 11 stupňů Celsia," uvedli pracovníci ústavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Bouřky se vracejí do stejných míst jako v sobotu. Meteorologové varují před větrem, přívalovým deštěm i kroupami Bouřky se vracejí do stejných míst jako v sobotu. Meteorologové varují před větrem, přívalovým deštěm i kroupami Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUÁLNĚ Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz