Po návratu z dobříšského tábora zjistili u vedoucího nákazu covidem, osmdesát lidí míří do karantény
7. srpna 2020 (10:39)
foto: pribram.cz
Včera a dnes probíhá testování všech účastníků tohoto skautského tábora, dobrovolně se nechávají testovat i další členové rodiny.
V Česku dál neklesá počet nových případů covidu pod dvě stovky denně. Ve čtvrtek přibylo dalších 215 nakažených. Od vypuknutí epidemie na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17.740 lidí. Na rozdíl od předchozích dní klesl počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 5030.
Podle krajských hygieniků je ve středních Čechách aktuálně 373 nemocných, celkem onemocnělo 1853 lidí, 1455 se již uzdravilo a 25 zemřelo. Na Příbramsku od začátku epidemie onemocnělo 69 pacientů, 54 se z nemoci vyléčilo, dva muži seniorského věku v souvislosti s nemocí zemřeli. K dnešnímu dni zde připadá na 100.000 obyvatel zhruba 11,33 pozitivních případů.
„Evidujeme jeden případ nákazy v Příbrami, Jablonné, Jincích a v obci Buk. Dva nakažení pacienti jsou v Novém Kníně a v obci Rybníky,“ sdělila ve středu na dotaz pribram.cz ředitelka odboru protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. V tomto týdnu zveřejnilo město Dobříš na sociálních sítích informaci, že jsou ve městě čtyři nakažení, což Rumlová v součtu pozitivních případů neuvedla.
„Ze zdravotního hlediska se nejedná o vážný případ. V současné chvíli je 80 osob v domácí karanténě. Včera a dnes probíhá testování všech účastníků tohoto tábora, mnohdy se dobrovolně nechávají testovat i další členové rodiny,“ uvedlo v pátek město Dobříš na sociálních sítích.
O dalším průběhu vás budeme informovat. „I nadále prosím všechny obyvatele o dodržování hygienických opatření,“ uvedl starosta Dobříše Pavel Svoboda.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena
Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které …
KULTURA
Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů
Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. …
AKTUALIZOVÁNO
Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké
Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla
Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program …
AKTUÁLNĚ
Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu
Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do …
SPORT
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými …
AKTUÁLNĚ
Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách
Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle …
AKTUÁLNĚ
Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí
Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V …
KULTURA
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu …
AKTUÁLNĚ
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE




