Po mrazivém začátku týdne se oteplí, teploty přes den budou kolem nuly
4. prosince 2023 (08:00)
foto: pixabay
V neděli se začne výrazněji oteplovat a začátkem příštího týdne mohou odpolední teploty vystoupat k pěti stupňům nad nulu.
Po dnešním velmi chladném dni, kdy zůstanou teploty většinou hluboko pod bodem mrazu, se v dalších dnech tohoto týdne mírně oteplí. Přes den bude v průměru kolem nuly, noci zůstanou mrazivé. Má dál sněžit, v nížinách mohou být srážky i smíšené nebo dešťové, po ránu se mohou objevit mrznoucí mlhy. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výraznější oteplení očekávají meteorologové začátkem příštího týdne.
V noci na dnešek a k ránu klesaly teploty někde k minus 15 stupňům. Přes den bude většinou zataženo, může slabě sněžit, odpolední maxima dosáhnou sedm až dva stupně pod bodem mrazu.
V úterý se mohou ráno ojediněle tvořit mrznoucí mlhy, dorazí další sněhové srážky, v nižších polohách i smíšené. Nejnižší noční teploty klesnou na minus čtyři až osm stupňů, při slabém větru i k minus deseti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus tří stupňů k plus jednomu stupni.
Podobný ráz počasí vydrží i ve zbytku tohoto týdne, v nížinách může pršet, ve vyšších polohách sněžit, teploty zůstanou přes den kolem nuly, v noci bude mrznout, ale už ne tolik jako začátkem týdne. V neděli se začne výrazněji oteplovat a začátkem příštího týdne mohou odpolední teploty vystoupat k pěti stupňům nad nulu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Cena vodného a stočného by se v Příbrami neměla pro příští rok navýšit
•Meteorologové zrušili výstrahu před sněžením, nově varují před mrazem
•Ve středních Čechách stále sněží, místy ztěžuje jízdu nová vrstva sněhu
Další články
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ




