Po koronakrizi se senioři vrátili ke svým aktivitám. Pokračují výlety, přednášky i turnaje v šipkách a bowlingu
24. června 2020 (08:34)
foto: pribram.cz
Po vynucené pauze se senioři mohou opět naplno vracet ke svým dřívějším společenským aktivitám. Že je o akce pořádané pro starší generaci zájem i mezi místními, potvrzuje opětovně nastartovaný program příbramského Senior Pointu.
„V průběhu května jsme na základě telefonátů a e-mailů od seniorů vyhodnotili situaci tak, že se již těší na naše aktivity. Koncem května jsme tedy uskutečnili informativní schůzku, na které jsme zájemce informovali o akcích na červen,“ říká vedoucí Senior Pointu Příbram Věra Černá. Znovuobnovenou činnost organizace zahájily turistické vycházky do okolí Příbrami a do Koněprus. Dalšími sportovními aktivitami, které si našly v programu místo, byly oblíbené šipky a turnaje v bowlingu.
„Jelikož sledujeme zájem o audiovizuální přednášky, zařadili jsme do červnového programu také promítání o hradech a zámcích a besedu s promítáním zaměřenou na turistické putování po národních parcích USA,“ dodává Věra Černá.
Zdejší senioři se nedrželi jen „doma“ a podnikli výlet na Pražský hrad s komentovanou prohlídkou katedrály sv. Víta a Starého královského paláce. Účastníci si prošli Zlatou uličku, navštívili také Baziliku sv. Jiří a Loretu. Do náplně výletu se vešlo i stoupání na Petřín.
„Návštěvnost seniorů na našich akcích se pohybuje kolem tisíce osob měsíčně. V červnu je účast nižší s ohledem na fakt, že lidé odjíždějí na chaty a aktuálně se k menšímu zájmu o kolektivní aktivity připojuje i obava o zdraví,“ vysvětluje Věra Černá.
Nadále pokračují rovněž pravidelné týdenní akce jako kurzy angličtiny pro začátečníky či pokročilé, trénink paměti, cvičení pro ženy nebo kurz práce s počítačem a další. Opětovně funguje i bezplatná právní poradna a klienti nepřišli ani o návštěvu kina.
„V současné době činnost Senior Pointu neomezujeme, naopak, budeme pokračovat v našich akcích i v červenci například setkáním na Nováku s opékáním buřtů,“ dodává Věra Černá. Program ukončí taneční odpoledne ve středu 15. července a bude znovu zahájen v druhé polovině srpna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA




